V počtu devatenácti hráčů v poli a tří brankářů zahájil včera fotbalový Slovan Liberec letní přípravu na ligový ročník 2011/2012. Trénink v areálu U Nisy vedl poprvé nový trenér Jaroslav Šilhavý, který přišel z Českých Budějovic a nahradil Petra Radu, jenž zvolil angažmá v Teplicích. Šilhavý okamžitě vyjevil své plány pro své liberecké angažmá:

„Chtěl bych, abychom divákům nabízeli atraktivní a pohledný fotbal, takový, jaký hrál Slovan na jaře. Chceme navázat na to dobré, co zde zanechal trenér Petr Rada. Uvidíme, jak bude kádr vypadat na začátku sezony. Rád bych kvalitního hráče do útoku. Další případné změny v kádru budeme teprve řešit. Hodně bude záležet, jak se podaří udržet tým pohromadě.“ Žádné nové posily zatím v týmu nejsou, jen tři hráči na zkoušku.

Na tréninku kvůli zdravotním problémům chybělo pět fotbalistů. Nezmar, Kelić, Krystan, Vlasko a Vojta se do přípravy zapojí jen, co jim to umožní zdravotní stav. Pochopitelně že chybí i trio hráčů, které bojuje na ME U21, tedy Dočkal, Vácha a Gecov.

Právě o Gecova projevila zájem pražská Sparta. „Nabídku registrujeme, ale zatím nejednáme,“ objasnil ředitel klubu Libor Kleibl. „Jednak máme na stole ještě jednu nabídku ze zahraničí, především se ale Marcelova cena zvyšuje každým jeho výkonem na mistrovství Evropy. V neděli hrál fantasticky.“
Na začátku července se zapojí do přípravy útočník Blažek, jemuž skončilo hostování v řecké Lárisse.

Klub včera představil nového partnera, firmu Nike, který připravil nové dresy – modré pro domácí zápasy a zlatočerné pro utkání venku. Zástupce Fortuny seznámil s novým projektem Klubové karty Slovanu Liberec.