Lučany – Harrachov 3:2 poločas: 2:0

Lučany n. N. – První jarní utkání I. B třídy východ odehrály čtvrté Lučany na domácím hřišti proti třetímu Harrachovu.
Mistrovský zápas se odehrál jenom zásluhou domácího vedení, které celý týden hřiště připravovalo.
NECHTĚLI CHYBOVAT
Po úvodním hvizdu byla k vidění spousta nepřesností. Žádné mužstvo nechtělo udělat chybu, takže úvodních pětadvacet minut se odehrávalo mezi vápny.
V téže minutě domácí zahrozili a po přiťuknutí lučanského kapitána Bukvice šel Kořínek sám na bránu, ale minul. Domácí od této minuty začali tlačit a výsledkem byla souhra, na jejímž konci Roschl vstřelil první branku utkání.
SPANILÝ SE ALE NEDAL
Domácí gól nabudil a odměnou byla druhá branka, kdy Koudelka obešel na vápně hostující obranu a krásným lobem zakončil poločas na 2:0. Druhá půle začala náporem Harrachovských. Ve 48. minutě hosté nebezpečně vystřelili a Spanilý musel nadvakrát balón likvidovat.
Po dvou minutách mohli hosté snížit, ale průnik hostujícího útočníka domácí gólman vyřešil včasným vyběhnutím. V 53. minutě navýšil lučanský Pavelka na 3:0, když orazítkoval břevno. A pro Bukvice byla dorážka snadným úkonem. Domácí za tohoto stavu podlehli uspokojení a trest přišel v 58. minutě, kdy Harrachov snížil na 3:1. Hosté poté vrhli všechny síly do útoku a tím vytvářeli pro domácí brejkové situace. „Několikrát jsme šli i sami na bránu. Ale špatným zakončováním se nám to nepodařilo. Trest přišel v 89. minutě, kdy hosté snížili na 3:2. Na případné vyrovnání již však nezbyl čas," uvedl k utkání lučanský trenér Jakub Chroustovský a dodal, že výhru si dnes jeho tým zasloužil. „Měli jsme více ze hry, více brankových příležitostí. Škoda pouze s jejich proměňováním, což by nás mohlo v budoucnu mrzet. Jsem však rád, že jsme první domácí utkání po dlouhé zimní pauze zvládli," zhodnotil kouč vstup Lučanských do jarní sezóny I. B třídy východ.
Lučany: Spanilý, Horký, Vaněček, Berndt, Hušek, Svozil, Roschl, Koudelka, Kořínek, Bukvic, Pavelka, Patočka, Nesvadba, Dítě. Branky: 30. Roschl, 38. Koudelka, 53. Bukvic. (db)