Od toho zápasu se čekalo hodně. Týmy obou „Š" trenérů se totiž prezentují hlavně ofenzivním fotbalem a čím jsou zápasy ofenzívnější, tím více z toho profituje divák. Přišly ale jen tři tisícovky.

Standardky vyšly!

Očekávání rozhodně nezklamalo! Teplicím docela nečekaně vyfajroval gólman Grigar, muž, který většinou hříchy svých defenzivních spoluhráčů napravuje, je tentokrát spíše rozvíjel. Jablonci zase nevídaně vyšly standardky, naštěstí, protože těch zahozených šancí po vydařených akcích ze hry bylo zase něurekom, jak by řekl kdysi populární moderátor Karol Polák.

Šilhavý aby angažoval psychiatra pro hráče útočné vozby. Zatímco do nedávna vrchního spalovače Martina Doležala odsunulo do pozadí zranění, tak jeho nástupce, zkušený Tomáš Jun, ho v tomto směru zdatně nahradil, v sobotu zazdil nedávno rakouský legionář šancí snad pět. Krok s ním držel mladý Ruslan Mingazov, ale ten se alespoň jednou trefil. Zkušený Kopic se poslední dobou do hrotových situací příliš nehrne, ale když se nahrne, jako proti Teplicím po nádherném pasu Mišůna, tak to bývá gólová tutovka.

Tepličtí vyrovnali

Nešťastník Mišůn! Nahrál na gól, ale pak se přimotal u dvou situací, ze kterých Tepličtí srovnali stav. A Šilhavý ho raději vystřídal. Po utkání svého svěřence omlouval, nebyl ještě po zranění stoprocentně fit a kdyby se nezranil nejlepší střelec, ač levý bek Filip Novák, tak by asi nehrál. Ale konec dobrý všechno dobré. Zápas rozhodly jablonecké standardky. Ta první Pospíšilova byla geniální a míč skončil rovnou v síti. Ta druhá byla veledůležitá a byla opět z dílny Martina Pospíšila, po ní Grigar zasáhl nedůrazně a Ruslan Mingazov balón do sítě vrátil. No a že má Tomáš Čížek ve své pravačce dělo, to se všeobecně ví. A Grigar opět chyboval špatným vyražením míče, toho se zmocnil Doležal a nahrál mladému Kubistovi na gól na 4:2 a to byl Vojta na hřišti pár vteřin.

Moc nezasahoval

Zápas se spoustou chyb, ale zápas se strhujícím průběhem, dobrým nasazením a to od obou týmů. Tepličtí černí hráči spolu s Mahmutovičem hodně zlobili, ale Pernica až na druhý gól s Kyselou se s tím docela vyrovnali. Sudí Franěk do zápasu moc nezasahoval, spoustu faulů pustil, ale při dnešních hereckých schopnostech fotbalistů z tribuny ani nepoznáš, jestli to kvílení po souboji je dílem faulu či hereckých schopnosti, takže pane Franěk, potlesk!

Kdo přišel, nelitoval, neboť viděl nádherný zápas plný fotbalu jak má být.

Teď čeká Jablonec derby pod Ještědem! Slovan se zvedl na Bohemce a uhrál tam shodný výsledek jako Jablonec s Teplicemi. Zápas favorita nemá, ale Jablonec by, proboha, už mohl jednou v Liberci vyhrát!

AUTOR: Jaroslav Hrabák