Letos už po třinácté se uskutečnila na fotbalovém hřišti v Mozartově ulici procházka fotbalovým rájem.

Trochu i trénovali

Právě tak nazval akci pro mateřské školy z Jablonecka jeden z organizátorů a trenér mládeže FK Jablonec Milan Kykal. „Pořádáme sportovní dopoledne pro předškoláky společně s DDM Vikýř. Letos se zúčastnilo sto třicet šest dětí z pěti mateřských škol. A co má akce společného s fotbalem? Máme připravené různé pohybové aktivity. Bývají velmi podobné těm, které absolvují malí fotbalisté FK Jana tréninku té nejnižší věkové kategorie. Pokud mezi dětmi je někdo, kdo se chystá hrát fotbal nebo přijít k nám na nábor, tak už alespoň trochu ví, co ho čeká," popsal náplň pohybového dopoledne Milan Kykal.

Procvičili všechno

Aktivity probíhaly na deseti stanovištích. Byly zaměřené na všestrannost, obratnost, rychlost. Nechyběly ale ani prvky, které měly k fotbalu velmi blízko. Předprázdninová akce má přilákat do FK Jablonec i další zájemce o fotbal. Když pak po prázdninách startují různé nábory na volnočasové aktivity, určitě se někteří z předškoláků, kterým se tato procházka fotbalovým rájem líbila, objeví třeba právě v FK.

„Fotbálek, ocásky, honička, herní situace jedna na jedna, probíhání lana, koordinační žebřík, probíhání slalomu, procvičení stability, házení míčků na terč a do prostoru a kop na přesnost, to byly některé aktivity, které děti absolvovaly," vyjmenoval nabídku Milan Kykal. Organizačně měli pořadatelé zvládnutou akci velmi dobře. Pomáhali také dorostenci a žáci. I pro ně to byla velká zkušenost, jak s malými dětmi komunikovat, organizovat je při činnosti, pomáhat jim. Možná to jednou zúročí jako trenéři.

O tuto akci je mezi školkami zájem, rády se jí účastní a organizátory chválí. Pořadatelé ale musejí, z kapacitních důvodů, vzít jen určitý počet zájemců. Hlásí se totiž nejen jablonecké mateřinky, ale také ty z okolí.