Jaký byl podzim z pohledu trenéra Roman Skuhravého?

Myslím, že dobrý. Rozhodně jsem spokojen s herním projevem, předváděli jsme fotbal, který se lidem, kteří se na chodili dívat, líbil. Dalším pozitivem je, že nám herně „vylítli“ mladí hráči, kteří mají pro klub budoucnost.

Máte 29 bodů, myslíte, že jich mohlo být více?

Stoprocentně. Herně jsme nezvládli dvě utkání na Slavii a v Pardubicích, ale body jsme ztratili i v zápasech, kde jsme hráli dobře. Podle mého mínění jsme měli mít o sedm až osm bodů víc. Mrzí mě zbytečná domácí porážka s Mostem, kde jsem byli lepší a prohráli nezaslouženě. Mrzí mě bodová ztráta v derby s Libercem, kdy jsme inkasovali v poslední minutě, a také prohra s Motorletem, kde jsme byli jasně lepší a inkasovali ze standardek.

Před sezonou jste vyhlásili atak na postup, ale v soutěži si zatím zcela suverénně počíná Most.

Nikdy jsem v této soutěži nezažil, že jí někdo tak suverénně kraluje jako Most. Je kvalitativně jednoznačně nejlepší. Naším kladem je, že hrajeme s řadou hráčů ročníku 1990, tedy o rok mladšími, a ti budou v týmu i příští rok, takže když se to nepodaří letos, příští rok budeme mít velkou šanci.

V týmu vyčnívají, dalo by se říci o hlavu, dva hráči z Bosny Mešanavic a Havrdič. Obou si již všiml trenér A týmu a pokud mám informace správné, měli s ligovým celkem absolvovat přípravu a na jaře hrát za B tým. Je to tak?

Oba hráči jsou velkými talenty a je to tím, že do fotbalu dávají maximum. Oběma hráčům je naše soutěž v současné době „malá“. Já jako trenér sice přijdu o kvalitní hráče, ale s jejich posunem do kategorie muži zcela souhlasím. Na jaře by měli dostat příležitost v B týmu, kde sice zpočátku nebudou hvězdy, ale pokud je trenér podrží, časem Jablonci vrátí to, co do nich vložil.

Kdo mimo těchto dvou hráčů patřil k oporám týmu?

Velice mě v kladném slova smyslu překvapili odchovanci. Matonoha a Mička, i když ten má ještě jisté rezervy, Moravec, Vávra a Šulc. Ale pochvalu si zaslouží všichni, pracovali jsme jako tým. Jednotliví hráči mají konkurenci a všichni na podzim tvrdě pracovali.

Sezona skončila, kdy zahájíte přípravu, a co bude její náplní?

Po skončení sezony měli kluci týden volna. Nyní postupně začínáme, ale tréninky jsou spíše udržovací a regenerační. Zimní příprava začne 7. ledna, ale dnes ještě nevím přesné složení kádru. Někteří dorostenci, kteří absolvovali předvánoční přípravu v béčku, se ukázali ve velmi dobrém světle a je možné, že v rezervě zůstanou a já budu muset sáhnout do mladší kategorie. V lednu máme pouze dvě přátelská utkání, především budeme pracovat na fyzické kondici a síle, kde podle mého máme největší rezervy. Po hrubé přípravě se pak budeme věnovat zejména herní činnosti, v plánu máme mnoho přátelských zápasů, herní praxe je velmi důležitá.

Plánujete i nějaká soustředění?

Máme v plánu dvě, ale nikam nebudeme cestovat a vše se odbude v domácích podmínkách, kde máme velmi dobré tréninkové možnosti a zároveň tím ušetříme peníze. První soustředění bude kondiční a začne 20. ledna, druhé herní bude čtrnáct dnů před zahájením mistrovských zápasů tak, abychom se co nejlépe připravili na jaro.