Sudí povolil tvrdou hru za hranou

Trenér Komňacký vrátil do sestavy Krejčího, na lavičku posadil Kovaříka a Jablonského posunul na levý kraj zálohy. O Hoftychovi se ví, že je to trenér „účel světí prostředky“ ale Bohemce se to tentokrát mnoho nedařilo a je jenom škoda, že Hoftychovu taktiku více než klokani podpořil sudí Matějek, který tvrdosti za hranou ze strany domácích otevřel stavidla naplno. Likvidační zákrok na Loučku nepotrestal ani žlutou, ačkoli jablonecký malý velký muž teď bude několik týdnů bez fotbalu. Že dohrál Hartig, tak to také jenom díky benevolenci sudích. Naštěstí Jablonec se nenechal rozhodit, dával míče rychle od nohy a pokud něco chybělo, tak to je lepší zakončení v situacích, které volaly po gólu, protože Vošahlík dvakrát, Haurdič či Pavlík mohli rozhodnout za prvních pětadvacet minut.

Střelec Vošahlík dal šibalský gól

Nakonec musel Špit využít svých mnoha centimetrů délky, aby skvěle vytěsnil gólovou střelu Rychlíka. Sluníčko vyšlo pro hosty ve 41. kdy právě střelec téměř gólové střely hezky počesku zahrál hlavou domů tak malou, že toho hbitý Vošahlík využil a elegantně a la Švancara si s letícím Sňozíkem poradil. Nakonec ten gól byl vítězný, naštěstí, protože i když domácí hrozili po celý zápas jenom z nákopů a ty mají nevypočitatelné osudy.

Jablonec měl vyhrát větším rozdílem

Rozdíl ve kvalitě obou týmů se jevil jako daleko větší než by odpovídalo konečnému skóre, ale nebuďme neskromní. Jsou za námi teprve tři kola, ale mnohé je vidět: Špit po zranění oplývá naprostou jistotou, prakticky v každém zápase soupeři zlikviduje gólovou, nestydí se dokonce vyběhnout před malé vápno a je vidět, že je v naprosté pohodě. Drsek se velmi rychle vžívá do role šéfdirigenta a spolu s Pavlíkem dnes dirigují tým jak jsme už dlouho neviděli. Komňacký ordinuje aktivní fotbalové pojetí, to bude stát rozhodně více sil než zatím bylo v Čechách zvykem, ovšem při pohledu na ostatní fotbaly se zdá, že tato filosofie snad konečně vtrhne i do Čech ve větší síle – podívejte se třeba na Příbram, o Mladé Boleslavi nemluvě.

S Baníkem opět před kamerami

Minule jsem psal, jak hráči vzali boj o diváka vážně. I následný zápas s Ostravou se, bohužel, hraje před televizními kamerami, což při struktuře diváků sjíždějících se na Střelnici ze širokého okolí je takové malé divácké Waterloo, ale každopádně jablonecký divák by měl rukavici, kterou mu Komňackého tým hodil, co nejdříve zvednout. Buďme rádi, že se v Jablonci momentálně hraje tak výborný fotbal ke koukání se vším všudy.
Pokud současnou fotbalovou vervu Komňackého hoši udrží a nastavenou laťku zachovají, mohla by z toho být opět skvělá sezóna, při které může být v Jablonci smutný snad jen klubový pokladník…

Výkon rozhodčího Hrůzy? Hrůza.

Do III. ligy vletělo i jablonecké béčko, uhrálo ve Varech nadějný poločas 3:3, ale sudí Hrůza, to byla zkrátka hrůza. Nikdo by se neměl na sudí vymlouvat, ale když to překročí meze slušnosti – a to i u Matějka na Bohemce překročilo – tak se prostě hlas zvednout musí. V dobře hrajícím Hlouškově týmu se zaskvěl záložník Biro a pokud bude pokračovat jako začal, neměla by ho liga minout.