Nešťastně dopadlo pětisté ligové utkání pro hráče FK BAUMIT Jablonec, ve kterém v neděli večer v jablonecké Chance aréně podlehli Slavii Praha 1:2. Dobrý výkon podal levý obránce Josef Hamouz. Pozorně bránil, podporoval útok a velmi prahl po skalpu Slavie, nakonec byl po zápase, který rozhodla branka v 86. minutě, velice smutný.

Můžete říct, jak na mužstvo zapůsobila důležitost utkání?
Tak co vím, všichni jsme se těšili. V rozhlase, v televizi a v novinách se to stále rozebíralo a nevyhnuli jsme se tomu ani my. Ale co se týká změny tréninků, tak na nich jsme se připravovali jako na jiné zápasy.

Čím jste se chtěli prosadit?
Naší hrou. Víme, že Slavia je u nás nejlepší mužstvo, tak jsme si to s ní chtěli rozdat. Myslím si, že jsme za nimi v ničem nezaostávali, akorát nás zaskočili pro nás špatným koncem.

V průběhu zápasu nebyl na nic čas.
Je to tak. Hra Slavie je založena na rychlosti a mají i hodně technických hráčů a každou chybu ztrestají, což dneska ukázali. A v posledních zápasech mají i štěstíčko.

Ve třech předcházejících zápasech vás držela dobrá hra obou stoperů, v neděli tomu bylo jinak. Vidíte to také tak?
Nezlobte se, to bych nerad hodnotil. Vždyť víte, že jsme jedno mužstvo a na prohře máme všichni stejnou vinu.

Přesto akci před druhou brankou měli stopeři asi řešit jinak.
Asi jo. Oni to už kluci vědí a jsou z toho špatní.

Předvedené hře by utkání asi odpovídala remíza. Souhlasíte?
Souhlasím. V první půli byli o něco lepší hosté a před poločasem dali zbytečnou branku. Ve druhé půli jsme byli lepší, měli místy velký tlak, až přišla ta nešťastná chyba. Přitom co vím, oni by tady brali remízu, ale prostě měli víc štěstí. Za celý zápas jsme udělali dvě chyby a oni nás za ně potrestali. Slavia nás ničím nepřekvapila, a o to víc to štve.