Slovan Liberec B odjel ze Mšena šťastnější

Jablonec n. N. – První porážku v přípravě na nadcházející ročník České fotbalové ligy utrpěli fotbalisté FK BAUMIT Jablonec B na umělém trávníku ve Mšeně, kde podlehli rivalské rezervě Slovanu 0:2 po poločasu 0:1.

14.1.2010

Na umělé trávě ve Mšeně se hrálo přátelské fotbalové střetnutí dvou rezerv ligových týmů, ve kterém vyhrála juniorka Slovanu Liberec 2:0.Foto: Deník/Jan Škvára

Tým Jiřího Hlouška byl doplněn o šest hráčů širšího kádru A týmu, rezerva do hry „postavila“ pouze dvě obranné čtveřice, ofenzivní činnost zajišťovaly právě posily, ale ty směrem dopředu nic výrazného neukázaly.

V rychlém fotbale se hrálo tvrdě a oba celky měly v úvodu několik nebezpečně vypadajících útoků. Jenže se neujalo nic, až ve 27. minutě napřáhl z 22 metrů Mahir Karič a Bočok v jablonecké brance neměl šanci. Liberec byl pak do poločasu lepší, a to jak v útočné fázi, tak i v obraně. Za minutu po gólu opět Karič vystrašil brankáře. Liberec byl častěji na polovině domácích, Jablonec měl sice brejky a po jednom takovém krásně do vápna přihrával Norek, ale Kulhánek z metru trefil jen brankáře Liberce. Stejný hráč spálil podobnou šanci o chvíli později, když ho ke skórování vybídl Valenta. Ve 42. minutě ještě domácí Valenta trestuhodně minul centr před bránou.

Po přestávce byl opticky lepší Jablonec, ale scházela mu finální přihrávka a koncovka. Liberec se zdál být živější. Stále se tvrdě bojovalo, o skluzy nouze nebyla. Druhá branka padla poněkud kuriózně. Krajina v dresu Slovanu dvě minuty po příchodu na hřiště vybojoval míč a odcentroval jej do vápna, kde ho zcela volný jablonecký Norek krásnou ranou nasměroval přesně k tyči - 2:0. Jablonec se sice snažil dopředu, jenže zakončení bylo dost neškodné. Podobně na tom byl i Slovan, který byl blízko třetího úspěchu, ale Bočok skvělým zákrokem třetí brance zabránil.

„Nehráli jsme dobře, Liberec byl mnohem živější, měl větší chuť do hry. Nám se nedařilo, byli jsme doplněni hráči áčka, ale tým si prostě nesedl,“ okomentoval zápas trenér Jablonce Jiří Hloušek.

„Byl jsem spokojen s přístupem všech hráčů, kteří se vystřídali. Chtěli jsme být aktivní, chtěli jsme soupeře napadat, presovat. S bojovností a aktivitou jsem byl spokojen,“ hodnotil zápas nový liberecký trenér Jaroslav Vodička.

Autor: Jiří Endler

14.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Padesát kilometrů již po několikáté odjela i básnířka Kateřina Mandulová. Letos ale poprvé na "jasankách" a verši na rtech. Jsou knihu básní, jak jinak věnovanou lyžování, vydala letos.
24

Do stopy na jasankách a veršem na rtech

Rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.

Druhý den 51. ČEZ Jizerské 50: dvě klasiky, závod firem i Tata Bojs

Bedřichov - Druhý den 51. ČEZ Jizerské 50 je u konce. Do závodních stop se v sobotu postavilo skoro 1700 závodníků. Program letošního ročníku obohatilo vystoupení kapely Tata Bojs na ČEZ Energy festu.

Ústup lahváčů? Piva v plechovce ukrojila skoro desetinu trhu

Severní Čechy /ANKETA/ - Český pivař v posledních letech nejspíše zlenivěl. Chodí méně do hospody, zřejmě se mu nechce vracet prázdné lahve a naopak čím dál častěji kupuje pivo v plechovém obalu.

Tradice, napětí, soutěživost. To a mnohem více kombinuje Jizerská 50

Bedřichov – V pátek už po jednapadesáté odstartoval prologem jedinečný závod Jizerská 50. Nechybí ani doprovodný program.