Tým Jiřího Hlouška byl doplněn o šest hráčů širšího kádru A týmu, rezerva do hry „postavila“ pouze dvě obranné čtveřice, ofenzivní činnost zajišťovaly právě posily, ale ty směrem dopředu nic výrazného neukázaly.

V rychlém fotbale se hrálo tvrdě a oba celky měly v úvodu několik nebezpečně vypadajících útoků. Jenže se neujalo nic, až ve 27. minutě napřáhl z 22 metrů Mahir Karič a Bočok v jablonecké brance neměl šanci. Liberec byl pak do poločasu lepší, a to jak v útočné fázi, tak i v obraně. Za minutu po gólu opět Karič vystrašil brankáře. Liberec byl častěji na polovině domácích, Jablonec měl sice brejky a po jednom takovém krásně do vápna přihrával Norek, ale Kulhánek z metru trefil jen brankáře Liberce. Stejný hráč spálil podobnou šanci o chvíli později, když ho ke skórování vybídl Valenta. Ve 42. minutě ještě domácí Valenta trestuhodně minul centr před bránou.

Po přestávce byl opticky lepší Jablonec, ale scházela mu finální přihrávka a koncovka. Liberec se zdál být živější. Stále se tvrdě bojovalo, o skluzy nouze nebyla. Druhá branka padla poněkud kuriózně. Krajina v dresu Slovanu dvě minuty po příchodu na hřiště vybojoval míč a odcentroval jej do vápna, kde ho zcela volný jablonecký Norek krásnou ranou nasměroval přesně k tyči - 2:0. Jablonec se sice snažil dopředu, jenže zakončení bylo dost neškodné. Podobně na tom byl i Slovan, který byl blízko třetího úspěchu, ale Bočok skvělým zákrokem třetí brance zabránil.

„Nehráli jsme dobře, Liberec byl mnohem živější, měl větší chuť do hry. Nám se nedařilo, byli jsme doplněni hráči áčka, ale tým si prostě nesedl,“ okomentoval zápas trenér Jablonce Jiří Hloušek.

„Byl jsem spokojen s přístupem všech hráčů, kteří se vystřídali. Chtěli jsme být aktivní, chtěli jsme soupeře napadat, presovat. S bojovností a aktivitou jsem byl spokojen,“ hodnotil zápas nový liberecký trenér Jaroslav Vodička.