K derby I. B třídy na Smržovku přijel sousední tým Albrechtic. Domácím se během podzimu vůbec nedaří. A to taky bylo během zápasu znát. Hosté byli fotbalovější a měli herní převahu, což v prvním poločase potvrdili, když vstřelili dvě branky.Ve druhé půli se hra nezměnila, i když Smržovka se snažila a bojovala. Hosté ale byli lepší a ještě přidali do smržovské brány další čtyři góly. Domácí korigovali výsledek až na konci zápasu z PK.

Smržovka - Albrechtice 1:6 (0:2)

A jak viděli zápas hosté?

"Naše mužstvo k sousednímu derby na Smržovku. Domácí nejsou na tom, jak v tabulce tak i herně, dost dobře a to bylo poznat i na vývoji celého zápasu. Již ve 13.minutě, po krásné akci po pravé straně pěknou tvrdou střelou Štěpničky jsme šli do vedení 0:1," řekl k úvodu zápasu Jiří Krumbholz, vedoucí týmu Albrechtic. A průběh utkání dál komentoval slovy:

"Ve 32., po úniku Štěpničky,který šel sám na branku a po přehození brankáře byl faulován,ale kupodivu jak pomezního, tak hlavního se penalta nekopala. Pak přišla 39.minuta, kdy po akci J.Sedláka zakončil brankou Bělohlávek na 0:2 pro nás.

Do druhé půle jsme šli s přesvědčením, že musíme hrát o vítězství, což přinesla 52. minuta, kdy po akci Bělohlávka zakončil s přehledem Štěpnička na 0:3. V této chvíli se většinou hrálo ve středu hřiště, což pro nás bylo přijatelné. V 75., po úniku Bělohlávka a následném faulu v pokutovém území, nařídil rozhodčí pokutový kop, který Pipek s přehledem zakončil na 0:4," popsal důležitý okamžik Jiří Krumbholz.

Neuplynuly ani dvě minuty a po pěkné akci Štěpničky s přehledem zakončil Bělohlávek na 0:5. A to ještě nebylo vše, když v 83.minutě Šíma předložil pěknou přihrávku pro J.Sedláka, který navýšil skóre na 0:6. "To bylo ke konci zápasu dosti velké KO pro domácí. My jsme se ale dočkali aspoň čestného úspěchu, a to díky pokutovému kopu, kdy snížil na 1:6 Hrabánek. Poděkování si zaslouží hlavně celé mužstvo, které hrálo disciplinovaně a ukázal se odpočinutý z dovolené Bělohlávek, kterému se dařilo střelecky. Hlavně chci poděkovat velké skupině hostujících fanoušků, kteří z tohoto zápasu odjížděli nadmíru spokojení."

Vítěz zápasu zve do Albrechtic na fotbal již tuto sobotu 28.10. "Od 13.30 nás čeká poslední domácí zápas a s těžkým soupeřem z Lučan.Přijďte nás podpořit," vzkazuje vedení klubu i hráči.

Sestava Smržovky: Macek, Hásek, Patočka,Sucharda, Vokuš, Tolvaj, Jelínek, Hrabánek, Pěnička, P. Nič, Štěpánek, Picka,  D. Nič, Červenka

Sestava Albrechtic: Žanta, Štěpnička, Sedlák, Honzák, Kulhánek, Koldovský, Pipek, Bělina, Sedlák, Zelinka, Bělohlávek, Vávra, Hradecký, Šíma.

ŽK: 2:1. Diváků: 170. Rozhodčí: Bukvička.