Smržovka odehrála své první utkání v novém ročníku krajské I.B třídy, do kterého nastoupila rovnou se třemi novými hráči v základní sestavě.

Od samotného začátku utkání byl tým Harrachova značně lepší a vytvářel si více šancí než domácí. Ale nedokázali je proměnit.

Do konce prvního poločasu si oba týmy vytvořily šance na vstřelení branky, ale do kabin se i přesto šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle obě mužstva nastoupila s tím, že musí vstřelit branku. A to se již ve 46. minutě povedlo hostujícímu Barbořákovi. Ten utekl domácí obraně a přestřelil smržovského brankáře Mičku 0:1.

FANOUŠCI JE PROBRALI

Smržovka se od začátku druhého poločasu také snažila, ale šance nedokázala proměnit a Harrachov byl stále na hřišti tím lepším. To potvrdil v 78. minutě, kdy hostující Tuhela prošel domácí obranou a poslal míč do sítě Smržovky. A brankář Mička neměl šanci tuto střelu zlikvidovat bez následků 0:2

Domácím fanouškům se takové skóre nelíbilo a začali pořádně fandit. A smržovský tým zvedl hlavu a do druhé poloviny druhého poločasu se opřel. A již v 85. minutě snížil vedení Harrachova na rozdíl jedné branky. Krásným rohovým kopem prostřelil hostujícího brankáře Uhlíře domácí kapitán Honza Hrabánek. A to byl zásadní moment tohoto zápasu, změnil skóre na 1:2.

Harrachovští si už mysleli, že mají vyhráno a povezou si domů tři body. Ale hlavní rozhodčí Rympler nastavil k základní hrací době další tři minuty. A Smržovka určitě nechtěla nechat Harrachovu všechny body.

VYŘEŠIL TO KAPITÁN

V 92. minutě utkání dostala nádherný balón nová smržovská posila, Láďa Tolvaj, který běžel sám na brankáře a mohl vyrovnat na 2:2. Ale tuto šanci mu přerušil nedovoleným zákrokem hostující Poselt. Vyfasoval za něj žlutou kartu a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil domácí kapitán Honza Hrabánek. A měl značnou podporu fanoušků. A tak za potlesku s přehledem pokutový kop proměnil a srovnal tak na 2:2.

MÁLEM SE PAK POPRALIL

Pak se rozpoutaly slovní nadávky na obou stranách a došlo i k menší potyčce v pokutovém území. A tak hlavní rozhodčí naděloval červené karty. Za domácí ji dostal Kedroň a za hosty ji vyfasoval hráč se žlutou kartou, který zařídil pokutový kop, Jakub Poselt. Po rozehrávce Harrachova ve středovém kruhu pak hlavní rozhodčí Rympler toto utkání už ukončil.

Smržovka: Mička - Weilguny, Patočka, Vokuš, Skála - Tolvaj, Jelínek, Klaus, Červenka - Hrabánek, L. Kedroň. Náhradníci: Sucharda, J. Kedroň, Macek

ŽK: 2:4. ČK: 1:1. Diváci: 70. Rozhodčí: Rympler.