Smržovka–Lučany 2:2 (1:1)

Náznaky šancí se střídaly na obou stranách, ale do vedení nakonec šla Smržovka. Po obdržené brance hosté přidali a přišlo vyrovnání z přímého kopu.

KOMU PRŠELO ŠTĚSTÍ?

Na těžkém, podmáčeném terénu pokračovalo utkání i ve druhém poločase, a to ve stejném, bojovném nasazení. Každý tým chtěl strhnout vítězství na svoji stranu. Do vedení se opět dostali domácí, když vstřelili branku z pokutového kopu. „Hosté se snažili vyrovnat a otevřeli hru. My jsme podnikali brejky, ale žádný jsme nevyužili. A s posledním rohem zápasu naopak hosté vyrovnali,“ uvedl za Smržovské Lukáš Červenka.

„Přijeli jsme k sousedskému derby na Smržovku s cílem bodovat. Zápas se hrál na těžkém terénu. Ten vyhovoval domácím, kteří každý balón nakopávali a čekali na chyby naší obrany. Nicméně moji kluci se s tímto stylem hry a s terénem velice dobře vypořádali,“ řekl k průběhu derby trenér Lučan Štěpán Chroustovský. Hosté byli více na balónu, kombinovali a dostávali se do zakončení. Lučanský kouč uvedl, že měli na kopačkách více gólových příležitostí. „Smržovka měla za celý zápas jednu šanci, kterou proměnila Vokušem na 1:0. Druhý gól nám dali, jako každý rok, z penalty. Nám se podařilo dvakrát skórovat ze standardní situace Bukvicem a Vaněčkem,“ popsal situace na hřišti Štěpán Chroustovský. Za předvedenou hru, nasazení a přístup k derby své hráče pochválil. Jediné, co ho mrzelo, byla ztráta dvou bodů. „Byli jsme nebezpečnější tým a vytvořili jsme si více gólových příležitostí,“ zdůraznil lučanský kouč. Ale nakonec dodal: „Ale minutu před koncem jsme srovnali, takže nakonec bod bereme.“