Dva body ztratili fotbalisté FK BAUMIT Jablonec v utkání se Spartou Praha, když deset minut před koncem měl vítězství zelenobílých barev na svých kopačkách útočník Tomáš Pekhart. Podle jeho kolegy z útoku Davida Lafaty měla akce skončit gólem a pokud by branka padla, Jablonec by zápas vyhrál.

S jakou taktikou jste šli do zápasu?
Věděli jsme, že silnou zbraní Sparty je rychlý přechod do protiútoku a proto jsme měli hrát trochu zataženě. Hlavním cílem bylo nepustit Spartu do vedení. Bránili jsme od kruhu a Sparta se do žádných velkých šancí nedostala. Škoda jen, že jsme nevyužili naše standardky, které jsme měli. V takových zápasech rozhoduje jedna standardka a my jsme je z nich moc neohrozili.

Tomáš Pekhart měl v zápase gól na noze, nakonec ho nedal. Jak byste to řešil vy?
Je těžké teď říct, jak bych to řešil já. Pegi chtěl gól dát a za tu dřinu bychom si ho určitě zasloužili.

Bylo těžké se prosadit proti Řepkovi a Brabcovi?
Proti tak zkušeným stoperům se žádnému útočníku nehraje dobře. Souboje to byly férové, navíc mě dost podporoval Mára Jarolím.

Ale přišel Pekhart a do Řepky jednou tak zajel, že měl problémy.
Vím, na co narážíte. Je fakt, že Pegi šel do toho souboje hodně důrazně a lidé to kvitovali.

Při tréninku se před zápasem zranil brankář Špit a do branky musel mladý Frydrych. Jak jste viděl jeho výkon?
Bylo nepříjemné, že se Michal zranil na poslední chvíli, ale na druhé straně Luděk chytal výborně a smekám před jeho výkonem klobouk. Podržel nás.

V neděli vás čeká třetí těžký zápas s Libercem, doufáte, že Jablonec konečně v Liberci vyhraje?
Čeká nás třínedělní těžká a dlouhá série zápasů, která rozhodne o tom, zda budeme úspěšní nebo ne. V neděli bychom v Liberci chtěli vyhrát, i když to bude hodně těžké. Nerad bych, aby se na nás Liberec chytil.