S povinností bezpodmínečně vyhrát nastupovali v neděli fotbalisté Sparty do ligového zápasu proti Jablonci. Vedení klubu po vypadnutí z Evropské ligy dalo jasně najevo, že tým musí uspět v domácí soutěži, jinak se budou dít změny v hráčském i realizačním ká­dru.

V první půli to domácím hráčům trochu svazovalo nohy, ale uklidnil je vedoucí gól Kadlece. Bohužel těsně před odchodem do šaten snížil Hubník. Severočeši chtěli využít rozpoložení Sparty a hráli hodně aktivně, zapomněli ale na Krejčího, který zcela sám vrátil Spartě vedení. A to už hráči z Letné s vypětím všech sil udrželi až do závěrečného hvizdu, po němž unavení, ale šťastní padali na trávník.

„Tři body jsou pro nás velmi důležité," oddychl si po zápase záložník Pavel Kadeřábek. „Po našem vedoucím gólu jsme si řekli, že nesmíme hned dostat kontaktní gól, ale přesně to se nám stalo. Byli jsme trochu pod tlakem, ale pak jsme přidali druhý gól a nakonec zaslouženě vyhráli," pokračoval.

Jablonecký brankář Michal Špit měl na průběh zápasu jiný názor. „Aktivnější jsme byli my, měli jsme větší touhu po vítězství. Sparta nás ale předčila v efektivitě, ze tří akcí nám dali dva góly," komentoval průběh utkání.

„Góly jsme neinkasovali z tlaku Sparty, ale díky naší nekoncentrovanosti. To mne mrzí," pokyvoval na tiskové konferenci hlavou trenér jabloneckého Baumitu Roman Skuhravý.

V šíleném horkém počasí si cestu na Letnou našlo něco přes pět tisícovek diváků, kteří „své" hráče odměnili potleskem a vyjádřili jim, ale hlavně trenéru Lavičkovi, plnou podporu. Svou zášť směřovali totiž jinam a po celý zápas se z tribun nesl na Letné již notorický známý pokřik „Hřebík ven". Tentokrát to sparťané na hřišti zvládli. Před sebou ale mají těžký program – zápas v Brně, poté doma relativně snadnější zápas s Bohemians 1905 a pak jedou do Plzně.

„Náš cíl je teď jasný, titul a domácí pohár, nic jiného," burcuje a vzkazuje soupeřům Pavel Kadeřábek.

Branky: 29. Kadlec, 59. Krejčí - 39. Hubník. Rozhodčí: Jech - Pelikán, J. Paták. ŽK: Matějovský, Skalák - Zoubele. Diváci: 5102.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Hušbauer (84. Skalák), Vácha, Matějovský (68. Vacek) - Kadlec, Lafata, Krejčí (73. Přikryl). Trenér: Lavička.
Jablonec: Špit - Zoubele, Eliáš, Beneš, Novák - Kopic (71. Vukadinovič), Loučka, Piták, Vaněk, Čížek (54. Vošahlík) - Hubník (80. Třešňák). Trenér: Skuhravý.