Liberecký deník je na Facebooku. Připojte se

Začalo to remízou 2:2 po velmi dobrém výkonu na hřišti mistrovské Plzně. Pokračováním byla demolice do té doby stoprocentního Hradce Králové v podobě výhry 3:0 na stadionu „Pod lízátky“, poté otočení výsledku na 2:3 v Příbrami.

A na čtvrtý pokus přišel další velice vydařený zápas na hřišti soupeře – v 6. kole Gambrinus ligy fotbalisté Slovanu Liberec v sobotu přejeli 4:1 Mladou Boleslav, která předtím v lize neprohrála. Výjezdy Slovanu na stadiony soupeřů začínají být pro jejich protivníky postrachem. Liberec dal ve čtyřech venkovních zápasech této sezony už dvanáct branek.

Ale nejen výsledkům, i hře svěřenců trenéra Šilhavého skládá komplimenty odborná i laická veřejnost, sympatický útočný herní projev se líbí rovněž televizním komentátorům. V sobotu večer v Mladé Boleslavi byl Liberec od úvodních minut živějším, přesněji kombinujícím týmem. Po ztrátě míče nasazovali hráči Slovanu okamžitě aktivní presink.

V 19. minutě po rohu Štajnera přeskočil Polák bránícího Kúdelu a hlavou vsítil svůj premiérový prvoligový gól. Dvě minuty před přestávkou Breznaník „jesličkami“ prostrčil na Šurala a rovněž exbrněnský mladík si připsal svou první ligovou trefu. „Bylo to důležité, protože už to vypadalo, že se Boleslav nadechuje k náporu,“ vyprávěl Josef Šural o přestávce o svém gólu „do šatny“.

V 49. sice domácí Kulič po přihrávce od Chramosty snížil na 1:2, jenže už za dvě minuty zmrazil Středočechy báječný přímý kop Štajnera – 1:3. Boleslav si nevěděla rady a s výjimkou Opiely nebyli její středopolaři schopni vzdorovat liberecké kombinační hře. V 75. pak vytekly nervy zkušenému Kuličovi, který sejmul zezadu Breznaníka a po zásluze dostal hned červenou kartu.

Po skvělé zpětné přihrávce střídajícího Blažka potom přidal Jiří Štajner, nejlepší hráč na hřišti, pět minut před koncem gól na 1:4. „Jsme moc šťastní. Předvedli jsme tady hodně kvalitní výkon, na půdě silné Boleslavi jsme vstřelili čtyři branky a ještě jsme další šance neproměnili. Musím klukům poděkovat, odvedli výbornou práci,“ pochvaloval si po zápase liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Jeho protějšek Miroslav Koubek ocenil výkon Slovanu: „Liberec předvedl skutečně výborný fotbal. Od začátku byl lepší mužstvem, byl lepší na míči a v pohybu. Když už jsme se dostali zpátky do hry, tak jsme inkasovali nešťastnou branku z dobře provedeného trestného kopu. Chtěli jsme být v domácím prostředí aktivní, agresivní a důrazní, v tom všem nás Liberec předčil. Tam je ta příčina porážky. Celkově jsme dneska neměli nárok, Liberec byl po všech stránkách lepší.“

Statistiky zápasu: střely na branku 2:6, mimo 3:4, rohy 2:7, fauly 10:13, ŽK 2:1, ČK 1:0, ofsajdy 3:6.