Stará garda vyučovala a soupeři ukázala, co stále umí.
Mezinárodní utkání odehrála stará garda Jablonce na trávníku v „Mozartovce". Mužstvo bývalých hráčů FKJ pod vedením Pišty Mihálika přijalo výzvu mezinárodního soupeře. Jablonecké legendy se postavily amatérskému výběru z Belgie, který v Jablonci trávil prodloužený víkend. Trenéru Mihálikovi přislíbila účast na tomto mezinárodním mači řada bývalých hráčů FKJ.

PŮSOBILI NEBEZPEČNĚ
Soupeř působil na první pohled mladším dojmem, jako správní starší chlapci, se domácí ujali vyučování. Zatímco soupeř více běhal, zkušení jablonečtí borci upřednostňovali běhání míče. Parta kolem Mihálika, Gottwalda, Fedáka a dalších přesně kombinovala a od počátku si vytvořila převahu. A brankově ji také vyjadřovala. Po 35 minutách, což byla domluvená doba poločasu, vedli Jablonečtí již 4:0. Jednou se dostali ke slovu i hosté, ovšem branku jim rozhodčí pro ofsajd neuznal. Po dvanácti minutách hry ve druhém poločase pak již bylo skóre 7:0 a teprve poté nechali skórovat i soupeře.

OBDIVOVALI KONCOVKU
Kdo si v sobotním podvečeru našel cestu do Mšena na tento zápas, určitě nelitoval. Všichni se dobře bavili. Jablonečtí borci sice nevynikali rychlými sprinty, nicméně přesná kombinace a koncovka rozhodně přihlížející bavila. „Hrajou jako za mlada, dnešní áčko by se od nich mohlo učit, ty koncovky jim pořád jdou dobře," ozývalo se mezi fanoušky, kteří ještě slávu hrajících legend dobře pamatují.

BYL TO SPRÁVNÝ START
A všichni, včetně soupeře si vytvořili správnou žízeň na následující posezení.
Trenér Staré gardy a organizátor většiny zápasů, Pišta Mihálik st., si utkání a atmosféru pochvaloval. „Bylo tam asi sto padesát diváků a věřím, že se dobře bavili. Náš soupeř jezdil sedm let na podobné zápasy do Loun. Letos si poprvé našel na internetu náš fotbalový klub. Chtěli si zahrát s hráči, kteří mají zkušenost s první ligou. Utkání se jim líbilo, i když tak vysoko prohráli," řekl střelec čtyř gólů.
Belgičtí hráči byli z výkonu jabloneckého týmu nadšení. A hned spřádali plány, že by mohli Jabloneští přijet zase na oplátku k nim. Utkání se odehrávalo v duchu fair play a za podpory diváků, kteří před tím fandili fotbalovým nadějím, malým žákům na turnaji North Cup.

Stará garda Jablonec – VS. Patro 11:4 (4:0)

Branky domácích: 4 Mihálik, 3 Breda, po 1 Houška, „Zogy", Šimek, Fedák.

Sestava: Ducháček, Czatmari, Vejprava, Šimek, Černý, Houška, „Zogy", Gotvald, Fedák, Mihálik, Kubín, Burda, Breda.