Tři body přivezli fotbalisté FK BAUMIT Jablonec z Příbrami, kde vyhráli 2:1. Velkou radost z bodového zisku měl i stoper Jablonce Pavel Drsek.

Pavle, skvěle odvedená práce, souhlasíte?
Naprosto. Jsme všichni moc spokojeni. Po utkání jsme vítězství s našimi skvělými fanoušky náležitě oslavili.

Už v první půli jste domácí přehrávali a z vaší strany tři vyložené šance tomu napovídaly.
Ano. Byla tam Lafyho tyč, pak jeho hlavičku z vyložené šance chytá gólman, další měl Pavlík.

V první půli jste vyhráli na rohy 8:2, takže už to ukazuje na váš tlak.
Je to tak. Branky však do půlky nepřišly, tak jsme si o poločase v kabině řekli, že domácí do žádného velkého tlaku nepustíme a pokusíme se alespoň jeden gól dát. Zdálo se mi, že dopředu Příbram nehrála v první půli žádný extra fotbal.

Co ještě musíte podle vás zlepšit, abyste byli ještě spokojenější?
Bohužel, mrzí mě, že na můj vkus ještě stále ztrácíme hlavně špatnými přihrávkami zbytečně míče a z toho pak padl i vedoucí gól Příbrami. Přitom jsme si o poločase říkali, aby nám tam nespadl nějaký laciný gól, a on přišel. Na pravé straně jsme zbytečně ztratili balon, přišla námi tečovaná střela a Špiťák v brance neměl šanci. A dále to pak je hodně zahozených šancí. To by se nám v důležitých utkáních nemuselo vyplatit.

Zdálo se, že vás ten domácí gól z úvodu druhé půle na chvíli jakoby překvapil a domácí přišli s další šancí.
Ano. Trochu nás to zaskočilo. Ale potom jsme si řekli, že jestliže chceme hrát o špici, tak tady musíme vyhrát. Přišlo střídání, které oživilo náš výkon a nakonec tam spadly dva góly po krásných akcích a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože těch šancí jsme měli hodně. Jsem šťastný za tři body a už se můžeme těšit na středu na Spartu!

Zdálo se, že v poslední dvacetiminutovce jakoby domácí „šlapali vodu“.
Taky mi to tak trošku připadalo. Ale na druhé straně jsem si před utkáním v bulletinu přečetl, že jejich zápas na podzim u nás byl nejlepším zápasem venku, takže jsem si v duchu říkal, jak dnes asi budou hrát. Ale my jsme ten balon drželi a snažili jsme se jim ho moc nepůjčovat a oni odešli fyzicky. Navíc jsme hráli poprvé v teplotě nad patnáct stupňů a i na nás to bylo znát.

Řekl jste, že střídání přineslo oživení hry a s tím přišly i góly.
Je dobré, že máme na lávce hráče, kteří, když střídají, tak oživí hru a Anes a Tomáš Pekhart to potvrdili. První velmi dobrým pohybem a centry , druhý pak skvělým naskočením a gólovou hlavičkou, kterou mu připravil nádherně Honza Kovařík. Přijde doba, kdy budeme potřebovat spoustu hráčů, ne jen jedenáct.

Řekl jste, že se těšíte na dosud neporaženou Spartu. I když to dávají až od dvaceti hodin, věříte, že fanoušci přijdou?
Když se nad tím zamyslíte, tak Jablonec nikdy v takové pozici, v jaké je dnes, v historii nebyl a všichni bychom si toho měli vážit, ať už fotbalu fandíme nebo ne. Hrajeme za Jablonec a co jiného dnes lépe reprezentuje než jablonecký fotbal? Proto by měli diváci přijít. Navíc Spartě máme co oplácet, protože tam to bylo naše nejhorší utkání podzimu.