Podle článku na italském serveru Il Dispaccio klub jednal už také s majitelem Jablonce Miroslavem Peltou, ten to ale zásadně odmítá. „Je to blbost," řekl rezolutně do telefonu Pelta pro Deník.

Italský tým se ale podle všeho spojil také se samotným Benešem. „Když jsem obdržel nabídku od Regginy, tak bychom se mohli dohodnout. Ale nejprve si budeme muset promluvit s panem Peltou," cituje Beneše italský zpravodajský server, kde si autor zřejmě vehemetně přál, aby k dohodě došlo.

Vít Beneš to ale vidí jinak. „Mě psal jenom nějaký Ital. Mluvil jsem o tom s manažerem, ale jsou to spíš jen spekulace," řekl Deníku stoper Jablonce Beneš. Nicméně právě Reggina by pro Beneše nebylo to pravé. Například v porovnání se Spartou, kdyby měl tedy přestoupit. Italský klub nemá příliš dobré zázemí, tréninkové centrum není také ideální… Zbývá tak alespoň otázka fotbalové kvality, ale ta také nebude bůhví jaká. V uplynulé sezoně se tým v Serii B zachraňoval. „Sparta by byla lepší," reagoval Beneš na srovnání obou týmů.

O Víta Beneše se během letní pauzy zajímala také pražská Sparta, kluby se nakonec nedohodly a klíčový stoper zůstal v Jablonci. Tam bude důležitým hráčem nejen v ligových bojích, ale také v předkole Evropské ligy, ze kterého chce Jablonce postoupit do další fáze. Není však vyloučené, že by mohl Beneš odejít z Jablonce po sezoně, nebo v zimě, podobně jako v minulé sezoně David Lafata do Sparty a Jan Kovařík do Plzně.