„Věděli jsme, že když budeme trpěliví, že výhra přijde, řekl po utkání střelec dvou gólů v osmifinále MOL Cupu Tomáš Wágner.

Máte za sebou odvetný pohárový zápas. Bylo utkání v něčem jiné než to první?

Tak dneska se hlavně hrálo na lepším povrchu než ve Frýdku a potom nám vyhovovalo, že jsme hráli na dva útočníky. Soupeř doma prohrál, a proto sem nepřijel jen bránit a to pro nás bylo dobře. Snažili jsme se dobře kombinovat, hrát trpělivě a věděli jsme, že pokud tohle budeme plnit, že výhra přijde.

V prvním poločase jste tam měli čtyři, pět vyložených šancí. Co scházelo tomu, abyste to dali?

Máte pravdu, šance byly. Nechci už říkat, že to je smůla, ale v rozhodujícím okamžiku to třeba Standovi Teclovi skočilo, Gregy (Greguš) to dal na poslední chvíli vedle, mně to zase chytil obránce zády a mohl bych v tom pokračovat. Nadřeme se na gól, nicméně se dostáváme do šancí a pokud se do nich budeme dostávat i nadále, tak se vždycky něco ujme.

Můžete popsat tvoje dva góly?

Před prvním byl výborně kopnutý roh, šli jsme s Benym (Benešem) do souboje, takže to měl soupeř těžký. Trefil jsem to čistě, gólman neměl šanci. Při druhém to dal Doli (Doležal) pod sebe, Tráva (Trávník) mi to přihrál a já to uklidil do brány.

Jak se vám hrálo?

Do utkání jsem šel s tím, dát nějaký gól, takže jsem spokojený. Dvakrát jsem se prosadil a měl jsem i další šance, které příště musím proměnit.

Takže se dá o zápase říct, že to byla dobrá příprava na páteční ligový zápas s Olomoucí?

Určitě dobrá příprava Ale na druhou stranu to je tým, kterej hraje druhou ligu a nikdo ho nesmí podceňovat. Když k tomu přistoupíte nedůsledně, tak góly nedáte. Myslím si, že to nebyl lehký zápas, že jsme ho zvládli a můžeme být spokojeni. Žádný tým vám gól zadarmo nedá.

AUTOR: Vlastimil Cakl

K narozeninám dostal nejhezčí dárek

Kouč FK Jablonec Jaroslav Šilhavý slavil v úterý své narozeniny a od hráčů dostal alespoň malý, ale nejhezčí dárek v podobě postupu přes Frýdek-Místek do čtvrtfinále MOL Cupu. Jak viděl jablonecký kouč úterní vítězství 3:0? Po utkání měl radost především z postupu do jarního čtvrtfinále. „Vítězství je pro nás nesmírně důležité, byť to bylo jen „v poháru". I pohár je totiž cesta k našemu cíli. Jsem rád i za ten dárek k narozeninám. Jen doufám, že to bude pokračovat i v pátek v lize," řekl bezprostředně po skončení odvety kouč Šilhavý. Pohárové vítězství mluví jednoznačně ve prospěch Jablonce, s hrou už ale taková spokojenost panovat nemohla. „Trošku jsme to přeskupili, nehráli kluci, kteří hrají jindy. Museli jsme se trochu sehrávat. Ten tlak a nervozita byla znát. V prvním poločase jsme měli pět nebo šest vyložených šancí, kdybychom proměnili jen dvě, tak to bylo klidnější. I konečné vítězství 3:0 by nás mělo nakopnout, abychom konečně zvládli to páteční domácí utkání," zakončil Šilhavý.