Prvoligové fotbalové utkání FK Jablonec proti týmu Olomouce skončilo vítězstvím domácích 4:0. Spokojenost zavládla v kabině hráčů i v diváckých ochozech. „Teď bude nejdůležitější, abychom vyhrávali a dostávali se zpátky," řekl po zápase střelec třetího gólu Standa Tecl.

Dodneška jste doma nevyhráli. Byli jste před zápasem hodně nervózní?

Těch ztracených bodů už bylo hodně a všichni jsme věděli, že dneska musíme vyhrát, takže to nic lehkého nebylo a zpočátku to na naší hře bylo vidět. Ale pak jsme se zklidnili. A myslím si, že jsme hráli celkem slušně. Navíc nám hodně pomohlo první vyloučení, po kterém jsme dali první gól. Ve druhé půli hosté přišli o druhého hráče a pro nás to potom už bylo hodně jednoduchý. Drželi jsme balon a přidali další dva góly.

Těch gólů při větším tlaku na branku soupeře však mohlo být víc.

To je pravda. Asi jsme měli být dopředu aktivnější. Těch gólů mohlo být víc a tím bychom udělali větší radost fanouškům, protože jsme si je sami svými výkony trošku vyhnali ze stadionu. Na druhou stranu to dlouho bylo jen 2:0 a museli jsme být obezřetní i dozadu. Kdyby soupeř snížil na 2:1, tak bychom se asi začali obávat o výsledek a nic příjemného by to nebylo.

Hosté začali aktivně a určitě to nevypadalo, že utkání skončí tak, jak skončilo.

Je to tak. Olomouc nemá hráče na to, aby přijela někam bránit. Ona je známá tím, že se prezentuje dobrým fotbalem a počítali jsme s tím, že nás nic lehkého nečeká. Úvodních asi dvacet minut se to potvrdilo, ale postupně jsme získávali převahu. Snažili jsme se hrát po stranách, ale bohužel jsme to nedali přesně do zakončení, nebo jsme nebyli dost důrazní ve vápně.

Kdy jste hrál naposled proti devíti hráčům?

Když jsem střídal, tak jsem se o tom bavil s někým na střídačce, ale nepamatuji se.

Jak se proti devíti hraje?

Možná se to někomu nezdá, ale lehké to není. Olomouc se zatáhla a bylo těžké něco vytvořit. Pro nás bylo důležité, že jsme dokázali udržet balon a soupeři jsme ho téměř nepůjčili.

Můžete popsat váš gól?

Byla to krásná nahrávka od Pospi (Pospíšila). Ve druhé půli jsem byl na lajně pořád sám a stále jsem míče nedostával, ale pak mi to tam dal a nebyl problém dát gól.

V předcházejícím zápase, ve kterém jste bojovali o body se Slováckem jste hrál na hrotu. Dneska jste byl spíše u lajny a tahal balony.

Je to tak. Dneska jsem nastoupil jako pravý záložník, kdežto na Slovácku jsem hrál s Dolim (Doležalem) hrota. Tam jsem gól nedal a dneska jo, takže to trenérovi vyšlo.

Další zápas hraje FK doma 28. listopadu proti Plzni. 

Autor: Vlastimil Cakl