„Vítězství je strašně důležité, protože vždy vstup do soutěže je pro každý tým zásadní. Jsme rádi, že jsme odvrátili blamáž, která po první půli hrozila. Kluci ukázali, že vnitřní síla v týmu je," řekl na tiskové konferenci domácí trenér Zdenko Frťala.

„Domácí o poločase změnili rozestavení, dostali jsme dva rychlé góly a to průběh utkání zvrátilo. Na Jablonci byla cítit síla a nakonec dokázali skóre otočit. Rozhodlo se mezi 46. až 50. minutou," okomentoval líbivý zápas Jozef Weber, trenér Karviné, jenž v jablonecké partě před lety působil jako hráč i kouč.

A další důležité minuty? 15., 47., 74. To dával góly forvard Wágner, který tak potvrdil formu z přípravy i dvě trefy z generálky proti Písku (7:0). „V minulé sezoně jsem dal celkem čtyři branky, dnes tři a skoro jsem to vyrovnal. Doufám, že letošní sezona bude lepší, ale je to první kolo. Hattricku si vážím," přiznal Tomáš Wágner a děkoval za asistence spoluhráčů.

„Nakonec jsme spokojení, ale nevyvíjelo se to dobře. Vítězství si musíme vážit, protože to každý den ze stavu 1:3 asi neotočíme. Musíme se poučit z gólů, které jsme inkasovali, protože jinak by to nešlo," dodal autor tří branek.

„První poločas byl strašidelný. Naštěstí jsme dali po přestávce dva góly my a to zase zamávalo se soupeřem. Pak už jsem věřil, že to otočíme," uvedl jablonecký obránce Luděk Pernica.

Rovněž jablonecký kouč byl nakonec spokojen. „První půli jsme si zahrávali s ohněm, takový vstup do zápasu se vidí málokdy. Když se nám podařilo vyrovnat, měli jsme dvě jasné šance, ale soupeř ze čtyř návštěv v našem vápně dal tři branky. Byli jsme maximálně nedůrazní a krutě jsme pykali. V poločase jsem nechal kluky pět minut samotné v kabině, byla tam bouřka mezi hráči, což svědčí o tom, že jim to není lhostejné. Do druhého poločasu jsme dali k Wágnerovi na hrot Doležala a chtěli jsme hrát nátlakově a vyšlo nám to," byl rád trenér Frťala.