Prokřehlí byli diváci v pondělním večeru v jablonecké Chance aréně, kde domácí fotbalisté podlehli v derby rivalskému FC Slovan Liberec 1:2.
Výsledek tak diváky, stejně jako hra v první půli domácí fanoušky nezahřály. Podobně na tom byl i bývalý ligový kanonýr Rudolf Svoboda.
„Zdálo se mi, že se kluci na první poločas zápasu s Libercem jakoby vykašlali,“ řekl po zápase zklamaný jablonecký patriot přezdívaný Houba.

Je vidět, že jste hodně naštvaný.

Kdo by nebyl. Když jsem viděl první a druhý poločas, tak se musím na kluky zlobit. Začali hrát aktivně, ale jejich aktivita po deseti minutách kamsi odešla a zcela zbytečně vyklidili pole. U všeho byli později, nikdo do protihráče ani nezajel, aby to pocítil. Derby přece musí být trošku vyhecované a kluci na hřišti musí nechat všechno, ale v pondělí to tak nebylo. Stále mi chybí agresivita i ve vápně, chtít dát gól, chtít, aby se o mně psalo. A branky? Víme, že největší nebezpečí bude hrozit od rychlého Blažka a důrazného Nezmara a oba nám dají branky. Nevím, o čem kluci přemýšleli, na co čekali.

A co druhý poločas?

To bylo zcela něco jiného. V jablonecké kabině asi bylo velké dusno, protože jsme hráli zcela jiný fotbal. Kluci začali běhat, hrát po zemi, hru roztáhli do křídelních prostorů a soupeř se prakticky nedostal za půlku. Naši hráči do toho dali všechno a za druhou půli je chválím a zasloužili si vyrovnat.

Býval jste dobrým střelcem. Jak se vám líbil gól Svátka?

Udělal to moc dobře. Viděl, že má před sebou hodně hráčů, tak to dal po zemi k tyči. Prostě u toho přemýšlel. Jen to chtělo dát z toho tlaku ještě jednu branku.

Takže jste hodně zklamaný?

Z výsledku ano, ale ze hry v druhém poločase ne. Kluci si musí začít věřit. Vím, říká se, že nemají natrénováno, ale musí si věřit, že utkání zvládnou celé a výsledky přijdou.