Vyvrcholení letošní Synot ligy přineslo ostudu ještě větší. Oba výsledky, které rozhodovaly o sestupech, jsou podvodné. Jak ten na Střelnici, tak ten v Olomouci. A pokud jablonecký Míra myslí tu revolucí vážně, měl by vážně přemýšlet o tom, zda za tuto skandální koncovku neposlat z ligy dolů, do druhé ligy, nejen svůj milovaný Jablonec, ale i Sigmu s Teplicemi. Neboť, zatímco ten první výsledek očekávalo 99,9% lidí, kteří se ještě o fotbal zajímají, tak stejné procento určitě nečekalo šest gólů v teplické síti v Olomouci, která v celém průběhu ligy za jediný gól musela dát na modlení…

SVAZ SE TEDA UKÁZAL

Prostě důvěryhodnost české ligy dostala pořádně na frak. Ten exemplární počin vyřadit z listiny sudího, který je šéfem okresního svazu v Trutnově a místopředsedou východočeského fotbalového krajského svazu, který se zlil před zápasem jak zákon káže a nechat pískat sudího Patáka klidně dál a ještě ho poslat na Euro, to je snad horší, než kdyby svaz neudělal nic.

RODIČE BUDOU VÁHAT

Nebo snad jeden opilej srandista v dresu sudího je víc, než režisér řady zápasů tak, aby dopadly jak si to „někdo" přeje a ne tak, jak rozhodli hráči na hřišti?

Však také „vážnost" jakou fotbal má, podtrhla právě ta ligová koncovka, protože morálka, to je ve fotbale slovo naprosto neznámé. Jestli tímto způsobem chce fotbal, ohánějící se tisíci mládežníky, jak nám v televizi prozradil předseda FAČR, tak jestli chce argumentovat svoje zásluhy, no to je tedy pěkná výchova. A pokud ani z této koncovky svaz nevyvodí důrazné závěry, tak se fotbalová mládež stane místem pouze pro otrlé, protože jako rodič bych hodně váhal, jestli svoji ratolest vůbec nechám přiblížit něčemu tak nechutnému jako je fotbalové prostředí v Čechách.

Díky prostředí, které ve fotbale stále někteří udržují, mají hroší kůži a dělají si z fotbalového fandy legraci. Ale to je hodně drahá legrace a fotbal na to brzy přijde!

TO BYSTE SI POČETLI

Psát o tom, s jakým zaujetím hráli jablonečtí hráči před zraky svého trenéra a vedení klubu, prostě nelze. To byste, milí čtenáři, tyto řádky museli povinně číst až po dvaadvacáté. hodině. A to mi za to nestojí. To v televizi běží určitě lepší šaráda, než český ligový fotbal. Závěrem jedno: český fotbal včetně toho jabloneckého na diváka kašle a je mu, víte kde … Pohled do řídkých ochozů mu nestačí, však taky proč?

DĚLAJÍ SI Z NÁS LEGRACI?

Na tento zápas budu vzpomínat jako na ten, kterému jsem v ochozech užitečného blba nedělal. A nikdy bych si nepomyslel, jak na to budu pyšný!

Za čtyři dny po finále českého poháru fotbalová sezona 2015/2016 skončí. Zaplať Bůh! Bylo to to nejhorší, co jsem snad v lize s Jabloncem zažil.

KDYŽ PŘIŠLA SESTAVA…

Nejen, že se ve většině zápasů hráči kopali za uši, ale ještě se nechali svést k podvodu v závěrečném kole. Když mi před zápasem pípla sms se sestavou, nestačil jsem kroutit hlavou. Hanousek na levé záloze a na jaře hodně absentující odchovanec Příbrami Wágner na hrotu! Od trenéra naprostá hloupost, to ať se na mě nezlobí. Odchovance Olomouce Doležala, který naopak stabilně hrával, nechal na lavičce, To snad aby náhodou jako Olomoučák nedal Příbrami gól? To může vysvětlovat jak chce, ale bude vysvětlovat nevysvětlitelné a do té fotbalové šarády na Střelnice přispěl i Zdenko Frťala měrou vrchovatou. Umět tak málo a ještě machrovat s osudem ligy, to promiňte, ale to je i na otrlého pamětníka jako jsem já docela dost.

Na Jablonec čeká ve středu 18. května finále Mol Cupu, ve kterém se utkají s týmem Mladé Boleslavi.