Z této situace byl hostující trenér Pánik hodně rozmrzelý, stejně jako z nedůrazu jeho jinak hráčsky vyspělého a šikovného týmu. To Klucký zářil! Jeho tým šel do zápasu s pravým bekem Jankovičem, v útočné vozbě se objevili Standa Tecl s Mehanovičem, na lavičce zůstali Martin Doležal s nejlepším střelcem týmu Ondřejem Mihálikem. Taktika vyšla, sestava taky.

PRVNÍ GÓL DAL TECL

V první půli padl jediný gól. Zorganizoval ho právě letos na podzim debutant Jankovič, když svým přesným centrem našel volného Standu Tecla a ten rozjásal Střelnici poprvé. Na rozdíl od Dukly hráli Kluckého hoši obezřetněji a bylo cítit, že prostě tu nulu vzadu Hrubému chtějí uhrát. Je dobré mít na lavičce kvalitu. A tu Klucký, na rozdíl od Dukly, měl.

Střídající Mihálik, po skvělém Kubistově pasu, utekl obraně do šance a skutečně výtečného Dostála překonal mistrovsky. Ale i s Duklou to bylo 2:0 a Klucký si po zápase stěžoval, že to tým zbytečně otevíral. Ale přišel do hry další střídající hráč, Martin Doležal.

ŽLUTÝCH BYLO HODNĚ

A to už veterán ve zlínské obraně to tak jednoduché neměl. Hře to hrozně prospělo, tým dokázal kombinovat a držet vrtkavé útočníky ševců na čele se skutečně výborným Ekpaiem na uzdě. Toho výtečný Hanousek nechal v poli hrát, ale kolem vlastního vápna ho k ničemu nepustil. Sudí Pechanec, pod dozorem místopředsedy komise sudích Mlsny, zápas držel pevně, byť těch žlutých mohla být jenom polovina. Čeští sudí se určitě dívali na pohárové trapasy českým týmů v Evropě a také na to, že dnešní fotbal je nejen rychlý, ale i tvrdý a bojovný. A to by měli nastolit i v Čechách! Je dobře, že se daří jabloneckým střelcům: se třemi góly vede Ondřej Mihálik před Standou Teclem, ten se zatím trefil dvakrát.

Za nedělní zápas je tentokrát nutné Kluckého tým pochválit. Dal dva nádherné góly, několik šancí do koncovky sice nedovedli (Tecl, Mehanovič, Mihálik), ale výkon se divákům líbit musel. I Klucký na tiskovce neskrýval spokojenost, ale ten trend musí pokračovat i dál. Následuje reprezentační přestávka a hoši by měli asi potrénovat. Někteří hráči nevypadají z tribuny na vynikající fyzický fond. Tady je zřejmě potřeba ještě přitlačit.

A pak by to mohla být sezona jako hrom. Podzimní los přivede na Střelnici ještě některé lahůdky, po Plzni to budou oba pražští rivalové Slávie i Sparta. V příštím kole se FK představí ve Vítkovicích proti Baníku Ostrava.

Jaroslav Hrabák