K dalšímu zápasu I. fotbalové ligy zajížděli jablonečtí hráči do Teplic. Po utkání konstatoval levý záložník Matěj Hanousek: „Dneska byly Teplice lepší."

Prohráli jste 1:0. Proč to nevyšlo jako v minulém zápase?

Protože musíme sportovně uznat, že hráči Teplic hráli líp než my. Celý zápas jsme táhli za kratší konec a pokud by to nakonec skončilo 0:0, tak by bod pro nás byl zlatej. Mrzí mě, že když už jsme prohráli, tak takovýmhle šťastným a náhodným gólem.

Přišlo mi, že jste se dneska málo tlačili dopředu.

Já nevím, proč to tak bylo… Přitom jsme byli povzbuzení vítězstvím nad Libercem. Ale dneska tam z toho zápasu, co jsme v něm předvedli, nebylo vůbec nic. Jak už jsem řekl. Dnešní bod by byl pro nás zlatej.

V teplickém dresu nastoupil překvapivě Lievakovič na místě stopera, ale moc jste ho nezaměstnali.

Věděli jsme, že Teplice mají problém na místě druhého stopera a také jsme věděli, že jednou z variant bude tahle. Bohužel,nedokázali jsme využít toho, že nehrál na jeho silném místě záložníka. Co se dá dělat.

Po vítězném derby byl váš výkon úplně jiný.

V tom máte naprostou pravdu. Chtěli jsme tady hrát úplně jinak, ale to se nepovedlo. Nechci říct, že bychom soupeře podcenili, ale dneska byli oni prostě lepší.

Po zápasem s Libercem jste se nadechli, ale po tom s Teplicemi jste opět šli s výkonem dolů…

Bohužel je to tak, jak říkáte. Teď je třeba se po duelu s Teplicemi zase semknout. A doma musíme Hradec bezpodmínečně zvládnout. Soutěž jsme tentokrát nezahájili vůbec dobře, ale ty poslední tři zápasy, kromě tohoto, jsme hráli velmi dobře a v Teplicích se nám na ty výkony nepodařilo vůbec navázat.

Autor: Vlastimil Cakl