Další velký úspěch jabloneckého fotbalu. Teplice uvidí finále Mladá Boleslav -Jablonec. Není to tak dávno, co ve stejném finále byl v utkání stejných soupeřů na penalty úspěšnější jablonecký tým. Tak koho Stínadla „setnou" tentokrát? Semifinále proti „podivné" Spartě? Ačkoli FAČR se léta snaží popularizovat pohár jako druhou nejvýznamnější českou fotbalovou soutěž, často to zaskřípe.

SPARTA MŮŽE VŠECHNO?

Za tichého souhlasu FAČR si mohla Sparta popularizovat semifinále MOL Cupu jakýmsi slepencem svých mládežnických talentů! Nedůstojné. Ale Sparta, zvláště když je zhrzená, může asi všechno, důstojnost nedůstojnost. Podivnou situaci si v roce 1962 dovolil v krajském přeboru Chomutov, tomu tehdejší fotbalová sekce za to, že poslal do pohárového zápasu svoje béčko, strhla v mistrovské soutěži čtyři body.

A pamětníci vědí, že právě tyto čtyři body paradoxně položily základy jabloneckému ligovému fotbalu, Čulíkova Jiskra tenkrát skončila v krajském přeboru druhá o tři body za vítězným Chomutovem. Ale právě ty čtyři odečtené body znamenaly, že o bodík postoupil do druhé ligy Jablonec!

Dovolil by si to dneska někdo proti Spartě? Těžko. Morálka není to slovo, které fotbalové hnutí má ve svém slovníku mezi vyjmenovanými slovy.

HOŠI, DĚKUJEME!

Takže fotbalistům Jablonce velká gratulace. A fotbalové Spartě za tu ostudu, kterou zase předvedla, nevím. Ale úcta to určitě nebude.

Tak snad to finále tuto černou skvrnu smaže. Kéž by. Jablonečtí fotbalisté si zahrají sedmé finále domácího poháru v klubové historii.