Po herním propadáku v Liberci se určitě chtěli domácí rehabilitovat. Jenže vše pro diváka, v praxi předvedly oba kluby opět ryze česky, když své vzájemné hosty Heska a Stožického nenechaly hrát! Zabedněnost funkcionářů, dokumentující jenom to jak myslí na diváky, v českém fotbale prostě nezná mezí.

Vinu na prohře nemá jen Homola
Ačkoli se v duchu české fotbalové filosofie všichni vrhli na kapitána Homolu, který prostě v okamžitém afektu reagoval na možné sólo Juna faulem za což přišla červená a přesilovka pro hosty, tak těch důvodů prohry v tomto utkání bylo víc. Teplice se neprezentovaly nijak oslnivě a i v deseti by se určitě při určité shodě okolností přes Homolův zkrat dal uhrát lepší výsledek, ale to by třeba Lafata v páté minutě musel trefit bránu a Valenta i další v těch několika šancích také mohli být efektivnější.

Tým potřebuje perestrojku
Máme za sebou většinu podzimní části a už dnes je jasné, že ligový tým zřejmě potřebuje “perestrojku.” Nejsem sám, kdo si všímá, že zvláště v rychlosti a obratnosti patří současný Jablonec v lize k nejhorším, ale ono je to vidět i v zápasech třetiligového béčka. Prostě výběr hráčů, skauting, ale zřejmě i práce v mládeži jaksi nezachytává současný trend. Profesorská hra, jakou se momentálně prezentuje ještě nedávný velký příslib Klapka, už prostě patří historii. Dávka bojovnosti by u většiny borců také potřebovala injekci přímo do aorty. Jablonec dnes viditelně nedisponuje kvalitním “vrtkavým” záložníkem, a to ani v béčku, hráči s velkým příslibem jako Valenta či Šisler se nějak usadili na podprůměru a ne a ne pokročit dopředu. Ale mladý hráč v mužstvu, kterému to příliš nejde, to nemá rozhodně lehké, protože logicky takový Hloušek nemůže zachraňovat mužstvo, kterému to, a pohříchu mnohdy vlastní vinou, nejde.

V zimě třeba najít odpověď na otázky
Soupeři brzy poznali rychlostní poměry v jablonecké obraně a není náhodou, že zpočátku soutěže opory Homola s Huberem v poslední době plavou jako fagule.
Dnes prakticky jediný kvalitní rychlík, a to host ze Sparty Žofčák, se stává obětí taktiky soupeřů, kteří rychle rozpoznali odkud v Jablonci musí čekat prakticky jediné nebezpečí. Co s tím? Nad kádrem si budou muset na Střelnici po podzimní části soutěže určitě sednout a hledat odpověď na otázky, proč třeba takový Klapka či Loučka jsou v současné formě prakticky nepoužitelní, ačkoli při probuzení jejich nesporných kvalit by měli táhnout tým.
Proč mladíci najednou jakoby zamrzli na průměru, který je spíš nižší než vyšší. Proč mužstvo dokáže zápas odfláknout tak, jako v Českých Budějovicích. No a pokud na tyto otázky najdou na Střelnici správnou odpověď, bude určitě správné i opatření.
Porážka od Teplic za dané situace není žádná tragédie byť při kritickém pohledu na dění na hrací ploše by se mi chtělo říct, že to bylo vítězství jednookého nad slepým.

Rezerva vyhrála a stále žije
Na umělce ve Mšeně uhrálo béčko první domácí tři body v soutěži v utkání, ve kterém byla budějovická rezerva o třídu lepší v první půli, a kdyby to bylo po půli 0:5, tak by se nikdo asi nedivil. Hlouškovo béčko po půli přidalo, zrychlilo a nakonec vyhrálo těsně 1:0, když navíc Vukovič zahodil penaltu. Ale béčko žije, a to je dobře.