Průměrné ligové utkání, poznamenané brzkým vyloučením, viděli diváci v jablonecké Chance aréně. V utkání 11. kola Gambrinus ligy prohrál domácí FK BAUMIT Jablonec s FK Teplice 0:2.

Rozhodující okamžik přišel ve 12. minutě. Jun dostal míč za jabloneckou obranu, byl marně stíhán Homolou, který se rozhodl teplického útočníka faulovat. Po právu uviděl červenou a svůj tým velmi oslabil.

„Přiznám se, že za svůj bohatý trenérský život jsem takovou situaci nezažil. Je to hrubá chyba hráče, který musí vědět, že je lepší prohrávat ve 12. minutě 0:1, než hrát osmdesát minut o deseti,“ zlobil se po zápase trenér poraženého celku František Komńacký.

Od té doby se v Chance aréně přestal hrát fotbal. Teplice sice držely míč častěji na svých kopačkách, ovšem Jablonec je až na výjimky do šancí nepustil. Tu asi největší po vyloučení Homoly v první půli měl Vachoušek, ke kterému se odrazil míč po nepříliš vydařené střele Saboua. Ovšem teplický útočník z malého vápna branku Jablonce přestřelil. „Kdybych to měl na levačku, asi by to dopadlo jinak,“ vrátil se ke své šanci po zápase Vachoušek.

Jablonec v první půli Belice prakticky neohrozil, i když měl řadu rohových kopů, ovšem ty teplická obrana ubránila. Ani na druhé straně Špit příliš práce neměl, lehké střely pochytal a centry odvracel spolu s obranou, do které zapadl Pavlík, který odehrál zápas na stoperském postě a lze říci,že velmi dobře.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Teplice obléhaly jablonecký obranný val a hledaly skulinku, kterou by proklouzly a daly gól. Ovšem ani Jablonec, byť hrající o deseti, nechtěl pouze bránit a několikrát nebezpečně zahrozil, ovšem vyjma dvou nebezpečných střel Hlouška Belice neohrozil. V době, kdy se tepličtí fanoušci „zahřívali“ v ochozech bitkou s bezpečnostní agenturou, se zrodil rozhodující okamžik zápasu.

„Hamouz se na půlce pokoušel o jakési jesle, přitom „namazal“ soupeři a ten šel do přečíslení. Takové chyby by se stávat neměly,“ láteřil jablonecký kouč.

Míč po zaváhání jabloneckého beka získal nový muž na hřišti Mahmutovič, přihrál volnému Marešovi, který z hranice šestnáctky zamířil přesně a Teplice vedly. Krátce poté nebezpečně pálil Eliáš, ale jeho střelu směřující k tyči Belic vyrazil na roh. Ještě před jeho rozehráním poslal domácí lodivod do hry dva čerstvé hráče Kocourka a Valentu a druhý jmenovaný měl velkou šanci na vyrovnání, ale jeho dělovku Belic s vypětím všech sil vyrazil. V závěru se Jablonec snažil o vyrovnání, ale chyboval a z brejku dal Mahmudovič druhý gól, kterým pečetil výhru svého celku.

„Jsem rád, že se nám především ve druhé půli, i díky povedenému střídání, podařilo utkání zvládnout a získat tři body,“ radoval se hostující kouč Jiří Plíšek.