TEPRVE BOLESLAV UKÁŽE …

Jaroslav Hrabák

Zápas s Jihlavou skončil zaslouženou plichtou. Martin Kouřil uplatnil své centimetry při rohu Trávníka a Jablonec od 22. až do 74. vedl, ale domácí po hrubé taktické chybě nechali centrovat Vaculíka a neuhlídali ve vzduchu Rabušice a body se dělily. A s tím nebyl spokojen ani jeden ze soupeřů.
Úspěch? Neúspěch ? Každopádně jablonecká hra, hlavně v první půli, měla svoji tvář. Rozhodně hráči více bojovali a více běhali. Byli určitě fotbalovější než soupeř, ale kombinace do koncovky moc nešla, tam ještě čeká na tým moře práce. Navíc by se už měl uklidnit i trenér, protože pět změn oproti minulému zápasu, to také není vídané ani v Evropě, zvláště když to Frťalovo působení provází prakticky už od jara. Jihlava není soupeřem, který by měl určit měřítko jak na tom Frťalův Jablonec je, nicméně zápas hodně naznačil. Když se běhá, hned to líp vypadá. Takže proč se někdy neběhá ? Host ze Sparty Jiráček si v Jablonci taky užil od levého beka až po krajního halva, což snad mohl zamlada ale po kariéře v Plzni a v bundeslize? V Jihlavě hrál ve středu pole a proti tomu, jak vypadal v minulosti, tak v Jihlavě vypadal jako hráč, kolem kterého by se jablonecký tým mohl semknout a kolem něho se „točit". Ale bude tam hrát i příště ? Takže Jiráčka bychom měli. A co jeho parťák Hubschman? Pokud ho Frťala přesvědčí, aby hrál čističe kolem vápna tak, jak v celé svojí kariéře, tak by se ta pevnost obrany rozhodně zvýšila. Momentálně tým patří počtem obdržených gólů mezi nejhorší v lize a právě „Hybša" by v tomto směru mohl pomoci. On si ale na stará kolena" rád zaútočí a běhá do prostorů, kde je pro tým při vší úctě platný jako „mrtvému zimník." To se přece dá řešit ! Doležal s Wágnerem, pokud je jim svěřena úloha samotných vojáků na hrotu, tak to není a nemůže být žádná sláva. Jejich podpora je malá, ale Frťala má v kádru hráče, kteří by tu podporu mohli vyřešit. Jenže, Tecl je po zranění a není to zatím ten sprinter co dřív, Pišta Mihálik je velkým příslibem, ale dlouhodobě se pere s fyzičkou. Ale ani tým jako celek nevypadá, že by měl fyzičku jak by se žádalo a ty druhé půle – i v Jihlavě – to ukazovaly. A s tím se přece také dá dá pracovat. Ale to podstatné, co by měla Střelnice svým fandům nabídnout, je stabilizace kádru. Proboha, nechat ty hráče pár zápasů hrát ve stejné sestavě a do hry pak posílat jenom „žolíky". Takhle hrají všichni pořád a nikdo není hladový a to je chyba ! Na druhou stranu ale je nutné ocenit, že obrana bez Pernici s jediným čistokrevným stoperem Kouřilem se nezhroutila, naštěstí odchovanec, co se vrátil ze svých toulek z Jablonečku, Varnsdorfu i Ostravy zase domů právě včas.
V pátek čeká na jablonecký tým Mladá Boleslav, ta útočí na špičku ligy a hraje výborně. Nepochybně prověří jablonecké hochy daleko víc, než snaživá Jihlava. Mohl by to být zápas jako hrom !