Klíčový moment střetnutí? Ve 48. minutě skóroval po rohu slovenský obránce Ján Krivák. Hostující svěřenci Petra Rady, účastníci Evropské ligy, své šance neproměnili a jednou trefil tyč. A tam viděl trenér severočeské party zásadní problém.

„Připravovali jsme se na to, chtěli jsme postoupit. Vytvořili jsme si dost šancí, abychom se dostali do vedení. Bohužel šance jsme neproměnili. Domácí nás prakticky z první vážnější šance, ve druhé minutě druhé půle ze standardní situace potrestali. Na ty standardky jsme byli připraveni a věděli jsme o nich. U té situace jsme zaspali a prohrávali. Snažili jsme se to otočit, hráli jsme na dva útočníky. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel zakončení bylo hodně špatné,“ uvedl Rada.

To domácí zapíší postup do čtvrtfinále do klubové kroniky zlatým písmem. „Jsem moc rád a spokojený, že jsme zápas proti soupeři, který nastoupil takřka v plné síle, zvládli a postoupili. Kromě jedné nebo dvou šancí, jsme Jablonec takřka do ničeho nepustili. Hráči utkání odmakali a těší mě, že to vyšlo i těm, kteří nehrají v lize pravidelně,“ prohlásil nadšený karvinský trenér Roman Nádvorník, jehož svěřenci ve FORTUNA:LIZE na severu Čech v podzimní části sezony podlehli 1:4.

Jablonecký kouč se na únavu z náročného programu vymlouvat nechtěl. „Chtěli jsme hrát Evropu a hrajeme jí. V kondici to není, co se týče nasazení jsme odehráli i dnes dobré utkání. Jestli jsem hodně zklamaný? Zklamaní budou horší, víte jak to je, v životě je víc zklamání než tohle. Postupu jsme podřídili všechno, bohužel se nám to nepovedlo. Takové vyložené šance pokud neproměníme, tak asi nemůžeme postoupit,“ uvedl pro klubový web jablonecký trenér Rada.

Osmifinále MOL Cupu: MFK Karviná – FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 48. Krivák. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Horák. ŽK: Dramé, Janečka – Považanec, Sobol. Diváci: 1550.
Karviná: Pastorický – Čolič, Krivák, Janečka, Letič – Mertelj, Dramé – Ba Loua, Suchan (75. Kocsis), Galuška (64. Lingr) – Ramírez (90. Wágner). Trenér: Nádvorník.
Jablonec: Hanuš – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Kubista – Masopust, Trávník, Považanec (61. Doležal), Acosta (68. Sobol) – Ikaunieks (77. Kratochvíl). Trenér: Rada.