Jiskra Mšeno B - Slovan Frýdlant B 4:1 (0:1)

Na další fotbalový zápas I. B třídy Západ dorazilo do Břízek béčko Frýdlantu. A jelikož výsledky předchozích zápasů béčku Mšena nahrály, zůstal v ohrožení sestupu pouze hostující tým.

DOMÁCÍ DOST CHYBĚLI

Ačkoli Mšenu scházelo z různých důvodů několik hráčů, Vanc, Filip, Matoušek a další, udržovalo si od začátku mírnou převahu a častěji se dostávalo k zakončení.

Scházela však přesnější finální přihrávka a důraz v zakončení. O výsledku prvního poločasu tak rozhodla chyba Mšena ve 43. minutě, kdy při ojedinělé akci hostí nezachytili domácí hráči na půlce rychlý útok Frýdlantu. Coufal obešel vše, co mu stálo v cestě a zavěsil do prázdné branky na 0:1.

CHTĚLI HNED VYROVNAT

O poločasové přestávce změnilo Mšeno rozestavení na 4-4-2 a chtělo co nejdříve vyrovnat. Prvních deset minut druhého poločasu se však domácí s touto změnou srovnávali, čehož Frýdlant využil k tlaku, ze kterého však nic nebylo.

Za zmínku u domácích stojí jen střela Hýře, který orazítkoval břevno. Po deseti minutách se Jiskra zakousla do svého soupeře a začala ho zatlačovat do defenzívy… V tomto tlaku jí pomohl i kapitán Frýdlantu, když v 60. minutě zbytečně tvrdě fauloval Fleka a po druhé žluté musel pod sprchy. Hned za šest minut Jiskra svou převahu vyjádřila i brankově. Po rohu hostů rychle vyvezla míč a po krásné kolmici svou šanci proměnil Veselouš.

V 73. minutě zahrávalo Mšeno roh, odražený míč se dostal k Hýřovi a ten vymetl pavouky ze šibenice na 2:1 pro Mšeno.

V 79. minutě nacentroval Janovský a Dresler se na zadní tyči nemýlil. V 84. minutě zahodil Škvor pokutový kop za faul ve vápně, ale hned za dvě minuty opět Dresler pečetil zasloužené vítězství Mšena. To tak odehrálo své poslední utkání doma a pomstilo áčko, které den předtím své utkání s Frýdlantem prohrálo…

FOTBAL HRÁT UMÍME

Trenér mšenského týmu Miroslav Braniš se z výkonu svého, byť oslabeného mužstva mohl právem radovat. Jarní část soutěže zvládli: „Jsem moc rád, že jsme své poslední domácí utkání zvládli a že i bez několika důležitých hráčů jsme dokázali, že umíme hrát fotbal. Tento tým se od začátku sezony velmi zlepšil a na to, jak je mladý, předvádí kvalitní výkony. Pomáhají v tom samozřejmě i starší hráči, kteří ty mladý kluky ukočírují. Jsem na svůj tým pyšný… Tým dnes opět bojoval a již po několikáté otočil utkání ve svůj prospěch.

Sestava Jiskry B: Braniš ml., Škvor, Regenermel, Flek, Novotný, Hýř, Pešat, Janovský, Svoboda, Veselouš a Dresler. Střídali Živěla a Horna. Branky: Veselouš, Hýř a Svoboda 2.