Ale pondělní výhra nad ambiciózními Angličany je už téměř zapomenuta, protože svěřence trenéra Jakuba Dovalila čeká dnes navečer na stadionu U Nisy v Liberci další silný soupeř ve skupině B – Řecko.

Jak moc byli hráči po úvodním utkání vyčerpaní a pokopaní?
Žádné vážnější šrámy kluci neutrpěli, ale vyčerpaní pochopitelně byli, protože celý zápas se hrál v tempu a navíc jsme ho dohrávali v deseti, resp. devíti. Proto jsme se také celé úterý intenzivně věnovali regeneraci.

Obránci Heidenreich a Brunclík museli předčasně pod sprchy. Zvláště vyloučení druhého z nich bylo úplně zbytečné!

Už první karta, kterou Brunclík dostal za dohraný souboj v šestnáctce soupeře, byla zbytečná a o té druhé už ani nemluvě. Roman v tu chvíli zřejmě ztratil koncentraci, ale to není omluva pro takovou triviálnost, jakou je zakopnutí míče, zvlášť, když máte už žlutou kartu a hrajete v deseti. Věřím, že si moji důraznou domluvu vezme k srdci a podobné hrubé nedisciplinovanosti se už vyvaruje.

Máte už představu, kým je v základní sestavě proti Řekům nahradíte?

Jednou z variant je nasazení náhradníků Štěpánka s Lecjaksem, ale definitivně se rozhodnu až po předzápasovém tréninku.

Co vám ukázal zápas Řecko - Itálie, ve kterém „squadra azzurra“ zachraňovala alespoň remízu až v poslední minutě gólem z penalty?
Řekové jsou silný, agresivní soupeř, který praktikuje jednoduchou hru obránců. Má ve svém středu výrazné individuality Pavlise a Ninise, kolem kterých se všechno na trávníku točí. Právě na ně si musíme dát největší pozor. V pondělním utkání v Mladé Boleslavi byli Řekové sice o něco aktivnější než Italové, ale průběhu zápasu by odpovídala remíza. Tou také utkání skončilo, ale velký podíl na tom měl hloupý penaltový faul jednoho z řeckých hráčů.

Česko vede po úvodním kole skupinu B, ale postup do semifinále ještě zdaleka jistý nemá!
Povedl se nám pouze vstup do turnaje, který teď potřebujeme proti Řecku potvrdit dalším dobrým výsledkem.

Co za něj považujete?
Samozřejmě, že by bylo skvělé vyhrát, ale určitě i bod by měl svoji cenu. Prostě potřebujeme s Řeky bodovat!

V pondělí v Jablonci byli dvanáctým českým hráčem fandící diváci. Počítáte s jejich podobně početnou podporou i teď v Liberci?
Kdyby jich přišlo jako v Jablonci, byla by to paráda. V Liberci je ale větší stadion. Osobně bych byl spokojen s třemi-čtyřmi tisícovkami, ale rád bych se mýlil, kdyby jich přišlo víc!