Béčko Mšena konečně vyhrálo venku......když se trenér rozvášnil
Jiskra Mimoň - Jiskra Mšeno B 1:3(1:0)

Jiskra jela do Mimoně s vědomím, že ji nečeká lehký zápas, jelikož domácí předvádějí na jaře kvalitní výkony. Porazili třetí Pěnčín a remizovali v prvních Jenišovicích, ale přesto chtěla naplno bodovat a zlomit neúspěšnou sérii dvou jarních porážek venku. Zvlášť, když vedoucí Jenišovice prohrály v libereckém Pěnčíně a byla možnost se na ně dotáhnout na čtyři body.Navíc Jenišovice v příštím kole hrají právě ve Mšeně.
První poločas Jiskra začala vlažně, bez pohybu i nasazení, a tak se do první šance dostali domácí, kdy se po krásném přenesení hry netrefil hlavou na zadní tyči hráč Mimoně. Poté se do samostatného úniku ze strany dostal Hartman, ale zakončení bylo nedůrazné. Pak chytil Masařík přímý kop domácích, který mířil do šibenice. Do další šance se dostal hostující Král, ale v jasné šanci zakončil nedůrazně.Ve 35.minutě domácí tým křižným pasem vysunul Matuška a ten nedal Masaříkovi šanci, a bylo to 1:0 pro domácí.Tímto výsledkem skončil i první poločas.
O poločasové přestávce trenér v kabině důrazně hráčům vysvětlil, že takhle a s takovým nasazením se hrát fotbal nedá. Hráči si jeho slova zřejmě vzali k srdci a podle toho začal i druhý poločas. Hned ve 46.minutě Chropůvka vysunul Hrnčíře, ten zacentroval a Král z voleje na zadní tyči prostřelil brankáře domácích na 1:1. Za další tři minuty dostal přihrávku do úniku Hartman, trefil tyč, míč se odrazil před branku, kde ho důrazně vybojoval Veselouš a Hartman se podruhé už nemýlil, 2:1 pro hosty.
I poté Jiskra hýřila pohybem a vytvářela si další šance, které ale neproměňovala. Král dokonce přestřelil prázdnou branku z malého vápna a Veselouš nedal samostaný nájezd na brankáře. Rozhodnutí tak přišlo v 76. minutě, když střídající Mrkvička dostal přihrávku od Krále a zakončil do prázdné branky,3:1. Tímto výsledkem skončil i celý zápas a hosté zaslouženě odvážejí tři body do Břízek.
Příští utkání hraje Jiskra B v neděli již v 15,30 a hostí první Jeníšovice.
Trenér Mšena Miroslav Braniš utkání okomentoval slovy: „První poločas jsme hráli špatně, bez pohybu, důrazu a většinou jen nakopávali dlouhé balóny na nikoho. Zaslouženě jsme i inkasovali.V poločase jsem se lehce rozvášnil a doplnili mě i starší a zkušenější hráči. Řekli jsme si, co chceme hrát a kluci vlítli namotivovaní do druhé půle. Za tři minuty jsme vedli a i nadále hráli fotbal, který chceme hrát. Domácí chvílemi nevěděli, co s námi a zaslouženě jsme si odvezli tři body. Pochválit bych měl celý tým, včetně náhradníků, ale vyzvednout musím kluky, kteří nám přišli pomoct, a to Masařík a Král.Byli cítit a jsem přesvědčen, že je i fotbal s námi bavil. Příští týden hrajeme okresní derby s prvními Jenišovicemi a máme šanci se jim přiblížit na bod. Doufám, že to zvládneme a že nás přijdou podpořit i diváci.

Branky:Král,Hartman a Mrkvička
Sestava:Masařík,Škvor,Krámský,Hrnčíř,Daniel,Chropůvka,Pešat,Hartman,Král,Kuhn a Veselouš.Střídali:Mrkvička a Švorc.