Vítězná jablonecká sestava z prestižního derby s Libercem (2:0) vyběhla ve stejném složení také v brněnském Králově Poli. Domácí hrající o holý krk začali proti jabloneckému týmu s respektem. Jablonec kontroloval vývoj zápasu po celou dobu a hlídal si i tříbrankové vedení, které dotáhl až do závěrečného hvizdu. Skvěle se tak naladil na středeční finále poháru, které hraje 9. května v Mladé Boleslavi. Za to šance Zbrojovky na záchranu zůstává po této prohře už jen v oblasti teorie.

FC Zbrojovka Brno - FK Jablonec 0:3 (0:2)

"Nebylo proč hráče šetřit," řekl trenér Jablonce Petr Rada v Brně. Spokojený s výkonem i výsledkem určitě byl. Nikoho před středečním finále poháru nešetřil.

Podle slov jabloneckého kouče Petra Rady jeho svěřenci navázali na dobrý výkon s Libercem, a proto si vezou domů zasloužené tři body také z Brna. „Nekoukali jsme nalevo napravo, soustředili jsme se sami na sebe, tak abychom tu vyhráli. Máme formu a nemáme důvod nic měnit, proto byla sestava stejná. Hráči byli o tom, že tu dokážou bodovat přesvědčení, viděl jsem to už na posledních dvou trénincích. Brno není v komfortní situaci, ale my věděli, že nic zadarmo nedají. Holeš se nám tam dostával už dvakrát v začátku zápasu do šancí, ale udeřilo až z dalších příležitostí. Do poločasu jsme vedli 2:0 a hráče jsem upozorňoval, že i vzhledem k počasí si musí trochu hrábnout na dno. Po změně stran jsme dokázali přidat třetí gól. Splnili jsme povinnost a vyhráli jsme. Na hráčích Brna je vidět nejistota, především v nepřesnostech. Brno si ligu zaslouží, je to druhé největší město v republice a na fotbalové mapě něco znamená,“ řekl na adresu soupeře Rada.

Teď už se Jablonec naplno soustředí na středeční finále poháru. „Odteď je pro nás liga tabu, budeme se soustředit teď na středeční finále poháru. Musíme dobře zrelaxovat a připravit se důkladně na středu,“ zakončil trenér vítězného týmu.

Těžko se hovořilo na pozápasové tiskové konferenci Romanu Pivarníkovi, jehož tým zůstává poslední a sestup už ho prakticky zřejmě nemine. „Znovu se nám to opakuje jako přes kopírák. Byli jsme v začátku aktivní a zápas to byl otevřený. Jenže soupeř nám jde poprvé do šestnáctky a hned z toho dá gól. Pak přišla ta penalta a už to bylo těžké. Dostáváme hloupé góly a vepředu nemáme štěstí, abychom něco trefili. Byli jsme aktivní i v druhé půli, ale těžko se prosazujeme. Naše centry jsou příliš bochánkovské a pro soupeře neznamenají větší nebezpečí. Neprosadili jsme se a z dálky navíc inkasovali třetí gól. Kvalita našich hráčů je nějaká, ale když si hráči nevěří, je to těžké. Jsme ve stavu, kdy jsou ty chyby hrozně vidět,“ smutnil po porážce kouč Zbrojovky.

Branky: 21. Masopust (Hübschman), 28. Považanec (pen.), 67. Považanec (Trávník)Karty:   79. Lutonský (BNO), 81. Juhar (BNO)


Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:2.


FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Sukup, Vraštil, Pavlík, Lutonský – Polák, Kratochvíl (75. T. Pilík) – R. Acosta, Michal Škoda (46. Bazeljuk), Ashiru (28. Juhar) – Růsek.
Náhradníci: Halouska – Kryštůfek, Sedlák, T. Pilík, Bazeljuk, L. Krejčí, Juhar.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (82. Jaroslav Diviš), Trávník, Považanec, Jovović (54. Zelený) – Doležal (73. Chramosta).
Náhradníci: Hanuš – Piroch, Jaroslav Diviš, D. Breda, Zelený, Chramosta, Janković.

Rozhodčí: Královec – Paták, Pochylý

Diváci: 2216