Po náročném pohárovém utkání v Astaně čekal na tým Petra Rady hned v neděli odpoledne na jabloneckém trávníku celek Bohemians Praha. Bohemka patří k nevyzpytatelným soupeřům, rozhodně se tedy nejednalo o jednoduchý zápas. Domácí borci ale začali aktivně a odměnou jim byla vedoucí branka již v 10. minutě utkání. Po centru Trávníka zahrál před Doležalem jeden z obránců hostí rukou a sudí nařídil pokutový kop. Toho se ujal Michal Trávník a přesto, že si hostující gólman na míč šáhl, poslal Jablonec do vedení.

 FK Jablonec – Bohemians Praha  3 : 1   ( 1 : 1 )

Aktivitu si poté držel na svých kopačkách jablonecký tým. Hosté se snažili hrozit z rychlých kontrů a po jednom z nich se jim podařilo minutu před koncem první části srovnat stav zápasu na 1 : 1. Obraz hry v druhé části utkání se nezměnil – aktivita zůstávala stále na domácích kopačkách. A když v 62. minutě hostující Yusuf neproměnil svoji šanci, přišlo ke slovu staré pravidlo „nedáš – dostaneš „ .

 Po rychlé akci se do centru Trávníka položil Doležal a Jablonec šel opět do vedení. Hosté však zbraně nesložili. Po střele Haška se vytáhl domácí gólman Hrubý. V 76. minutě se hosté již radovali, branku však nakonec rozhodčí neuznal. O pár minut později si opět vzala slovo dvojice Trávník – Doležal a druhý jmenovaný po kličce hostujícímu brankáři zvýšil na 3 : 1 pro Jablonec.

  A mohlo být ještě veseleji, střela střídajícího Kratochvíla však těsně minula branku Bohemky. Jen pro přesnost – Kratochvílovi ke střele nabil opět vynikající Trávník! Do konce utkání se pak již nic nezměnilo a domácí si naprosto zaslouženě připsali na své konto tři body za vítězství.

 Trenér Bohemky Martin Hašek:

První poločas 1:1, my jednu gólovou šanci, domácí žádnou. Velmi průměrný fotbal. Druhý poločas už nabídl lepší fotbalovou podívanou. Nejprve my jsme měli stoprocentní gólovou šanci, ale nevyužili jsme ji. Třicet sekund po tom jsme dostali z protiútoku gól na 2:1. Pak se ukázalo, že projekt VAR (zavádění videorozhodčího) v podstatě nepotřebujeme, protože rozhodčí si dokáží poradit i bez něj, to znamená, že rozhodčí nejdřív gól uzná a pak ho odvolá, nevím, na základě čeho. Asi mu to poradil nějaký jeho kolega. Zajímalo by mne, na základě čeho, protože z mého pohledu já jsem to neviděl, za mnou byli dva rozhodčí, ti to taky neviděli. Přesto došlo ke změně rozhodnutí. Uznaný gól je najednou neuznanej. Pak jsme po fatální chybě dostali gól na 3:1. A podle výsledku to vypadá, jako že se na hřišti odehrávalo něco úplně jiného, než se opravdu odehrávalo.

Trenér Jablonce Petr Rada:

 Jsme rádi, že jsme utkání po poháru, který jsme měli, zvládli. Ať chceme nebo ne, cestování a všechno kolem bylo velmi náročné, ale zvládli jsme to, organizace byla dobrá. Měli jsme krátkou pauzu na to, abychom se připravili na těžký zápas s Bohemkou. To jsme věděli, že určitě bude. Bohemka doma prohrála. A je to běhavý tým mladých kluků, kteří nevypustí žádný souboj, žádný úsek, pořád jsou nastavení směrem dopředu. To se nám v prvním poločase dařilo, Bohemku jsme k ničemu nepustili. Dostali jsme se do vedení. Před poločasem jsme zbytečně zaspali a nechali Haška úplně volného. Nejednalo se o offside. Hašek nás potrestal na 1:1. To pro nás byla  trochu rána  před odchodem do kabin.

O poločase jsem hráče upozorňoval, že musí stále hrát aktivně, i když už síly nebudou takové. Sami se motivovali a chtěli to zvládnout. Před hráči musím smeknout, že po všech těch peripetiích a náročném cestování tento zápas zvládli, vydřeli ho. I když v něm nebylo tolik kombinační hry. Ale proti Bohemce, běhavému týmu, podali výborný výkon.  Po návratu jsme měli dva dny jen lehký trénink. Za tu vůli a  větší nasazení po tom všem, co mají za sebou, si zaslouží pochvalu. Není to jednoduché. Měli jsme z toho obavy, jak všechno zvládneme. Proto si tohoto vítězství obzvlášť cením.  A nechápu proto některé fanoušky. Hlava mi to prostě nebere. Chodí se vyřvat na stadion? Jsou to sice jen jedinci, ale já se s tím peru, to nemá s fotbalem nic společného, aby si chodili na stadion vylejt emoce. Místo, aby hráče podpořili… Hráči si vítězství zasloužili, šli za ním a vybojovali si ho. Teď musíme dobře zregenerovat. Dostali delší volno. A nařídil jsem jim, že musí na fotbal teď zapomenout, protože ho  měli opravdu hodně. Po repre pauze nás čekají ještě důležité zápasy, dva poháry, čtyři kola. Tohoto vítězství si prostě ceníme daleko víc. Po takové sérii, kterou máme za sebou, si dnešní výhry vážím a mám z ní upřímnou radost. Za to jsem šťastnej.

 

Branky: 10. Trávník (pen.), 63. Doležal (Trávník), 79. Doležal (Trávník) – 44. M. Hašek

(Vaníček)

 

FK Jablonec: V. Hrubý – Hovorka, Hübschman, Matěj Hanousek, Považanec – Trávník, Lischka, Doležal (90. Chramosta), Sobol (74. Kratochvíl) – Jovović (87. V. Kubista), Holeš.


Bohemians Praha 1905: Valeš – Švec (69. F. Hašek), Schumacher, Bartek, Záviška (74. Vodháněl) – Yusuf Helal, Šmíd, Krch, M. Dostál – M. Hašek, Vaníček.