„Výhra je to z mého pohledu zasloužená. Druhý poločas byl z naší strany skvělý, byli jsme mnohem aktivnější. Pod dojmem závěru jsem ale na hráče naštvaný, bylo to zbytečně hektické," řekl Skuhravý.

Prý už počítal s tím, že gól Plzně na 2:2, který byl nakonec odvolán, bude platit. „Už jsem nevěřil. Připravoval jsem se na to, že je to branka a že na to budu muset zareagovat. Odvolaný gól jsem ještě nezažil," dodal kouč Jablonce.

Výhra nad ligovým mistrem ho těší o to více, že jablonečtí hráči mají za sebou velmi náročnou přípravu. „Ve středu jsme přijeli ve tři hodiny ráno ze soustředění, za 21 dní jsme měli jeden den volna, takže jsem se nedivil, že kluci na začátku utkání tahali nohy z malty. Musíme si nyní odpočinout a zapracovat na chybách, kterých je tam ještě hodně. Chceme být úspěšní, proto se musíme ještě zlepšit," prohlásil Skuhravý.

Ten má výjimečnou bilanci, když od května, kdy převzal jablonecké mužstvo, získal už druhou trofej. „To není moje zásluha, to je zásluha kluků. Já jsem šťastný, že jsem tu šanci vůbec dostal. Věřím, že to nebylo naše poslední vítězství a snad na to navážeme," dodal Skuhravý.

Trenéra Plzně Pavla Vrbu mrzelo, že dobře rozehraný zápas jeho svěřenci nedovedli k vítězství. „Mrzí nás to, protože jsme chtěli utkání vyhrát, i když jsme se rozhodli dát prostor širšímu kádru, protože nás za čtyři dny čeká hrozně důležité utkání se Sarajevem. Někteří z hráčů si řekli o další šanci, někteří si vedli hůře. Každopádně jsme se rozhodli dobře, protože nám ten zápas řekl hodně o výkonnosti hráčů," řekl Vrba.

Mrzelo ho především to, že hráči bojující o šanci, nebyli dostatečně důrazní a bojovní. „V důrazu nás Jablonec přehrával. Na plno do soubojů paradoxně chodili jen hráči, kteří mají místo v sestavě téměř jisté. Ti by se přitom mohli bát zranění, ale bylo tomu naopak," řekl plzeňský kouč.

Z náhradníků, kteří dnes dostali šanci, ho nejvíce potěšil útočník Tomáš Wágner, který vstřelil oba plzeňské góly. „Wagimu hodně pomohlo hostování v Příbrami, udělal tam velký pokrok. Dnes to potvrdil a byl nejlepším hráčem na hřišti. Určitě je jedním z těch hráčů, o kterých budeme v úterý při skládání sestavy na Sarajevo uvažovat," dodal Vrba.

Za klíčový okamžik označil vyrovnávací branku Jablonce, která padla po rohovém kopu, kdy špatně vyběhl brankář Roman Pavlík. „Měli jsme to dobře rozehrané, ale pak jsme dostali možná zbytečný gól. Roman šel do situace, kterou měl hodně složitou," uvedl Vrba. „V závěru po příchodech Rajtorala a Daridy bylo vidět, že kvalita naší hry šla nahoru, hodně se zrychlila a měli jsme tam ještě šance, ale musím Jablonci pogratulovat k vítězství," dodal.