Mezi střelce se zapsal také Honza Vošahlík, který by mohl na jaře plnit roli jednoho z elitních střelců týmu po odchodu Tomáše Pekharta do Sparty Praha.
„Myslím si, že třetí místo je dobrý. Kdybychom s Ústím prohráli, tak by turnaj nebyl výsledkově dobrý,“ řekl Deníku Vošahlík.

Jablonec po vítězství ve skupině, kdy třikrát vyhrál a jen jednou prohrál, postoupil do semifinále. Tam se střetl se slovenským týmem Zlaté Moravce, ti totiž vyřadili účastníka Ligy mistrů Žilinu. Jablonec zápas o postup do finále prohrál 3:2.

„Na hřišti nás předčili v rychlosti, v kombinaci, prostě ve všem. Oni hráli úplně v klidu a my naopak byli až moc hektický. Pořádně jsme si nenahráli a byli u všeho pozdě,“ líčí ofenzivní záložník Jablonce.

Trenéři však doufali v konfrontaci se Žilinou, jelikož se představila v prestižní Lize mistrů. Na Zlaté Moravce však žilinský B-tým nestačil. „Je asi jedno, jestli jsme v přípravě hráli se Žilinou nebo se Zlatými Moravci, je to šestý tým slovenský ligy. Moravce nám ukázaly, že se musíme ještě hodně co zlepšovat,“ uvědomuje si Vošahlík.

V souboji o konečný bronz tak čekal na Jablonec tým z Ústí nad Labem, který je po podzimní části Gambrinus ligy ve spodních patrech tabulky. Už jen to, že byla Arma vítězem skupiny, bylo překvapení. V souboji s Jabloncem ale další překvapení nepřišlo.

„Dali jsme rychlej gól a to ten zápas hodně ovlivnilo. Od začátku jsme vedli a mohli jsme se uklidnit. Myslím si, že jsme zápas měli pod kontrolou. Ve druhé půlce jsme pak ještě přidali dva góly a bylo hotovo,“ míní Vošahlík.

Ústí ani příliš často neohrozilo branku Jablonce, naopak Baumit ještě několik dalších šancí nevyužil. „Nevím přesně, kolik mělo Ústí šancí, ale jestli tam Frýďa jednu nebo dvě chytil, tak to bylo všechno. Víc toho neměli. My jsme šancí měli hodně a výsledek 3:0 asi odpovídá vývoji zápasu,“ dodal mladý reprezentant Vošahlík.

Statistiky závěrečných duelů Baumitu Jablonec.