V prvním poločase se tempem přizpůsobili domácí soupeři, přesto měli několik příležitostí ke skórování. Ale proměnili jedinou a Rovensku se rovněž podařilo jednou skórovat. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Ve druhé půli si vytvořili ale Desenští znatelnou převahu, ovšem žalostná koncovka ke gólu dlouho nevedla. „O třech bodech rozhodly naše dva góly v závěru utkání," zhodnotil výsledek zápasu Petr Kopal,vedoucí mužstva Desné.

Kdy to bylo drama

Drama přinesla už desátá minuta, kdy na ukazateli byl stav 1 : 0, a to po střele Pivničky. Ve vápně hostí vznikl závar, k míči se dostal Špaček a dopravil balón do sítě soupeřovy branky. Ve 13. minutě ale soupeř vyrovnal na 1 : 1. „Špatně jsme pokryli hráče hostí ve středu hřiště a Malý se ocitl sám před Doubkem a nedal mu šanci. V 19. minutě Kulhánek našel centrem zcela osamoceného Špačka na malém vápně a ten trestuhodně hlavičkoval nad," popsal další vývoj zápasu vedoucí Kopal.

Brankář si poradil

Ve 22. minutě desenský Kořínek střelou z vápna mířil nad branku hostů a o dvě minuty později si Doubek poradil s nebezpečnou střelou hostujícího Vágenknechta. Ve 29.Sekanina zahrál roh, po závaru se dostal míč na vápně ke Kopalovi a po jeho střele zachránila hosty tyč. Další napětí přinesla 35. minuta. Sekanina vyslal kolmicí do tutovky Pivničku, ten sám postupoval na gólmana, bohužel, mířil však vedle. A ve 41. minutě byl v hlavní roli opět Pivnička. Ale gólman jeho střelu srazil na roh. Za šest minut na to Kulhánek našel centrem Pfeifera, ten sám před gólmanem selhal, jeho střela šla nad branku hostů.

Gól z toho ale nebyl

V 56. minutě opět Pivnička v samostatné akci postupoval na gólmana, kterého obstřelil a, bohužel, minul i vzdálenější tyč. „V 59. minutě jsme velký závar v hostujícím vápně, i přes několik po sobě jdoucích dorážkách, v gól neproměnili," připomenul Petr Kopal.

V 65. minutě Sekanina našel už po několikáté ve vápně Pfeifera. Jeho střela šla ale vedle branky. A v 80.minutě, za příznivého stavu 2 : 1, Pfeifer centroval do vápna, Špaček se položil do střely „nůžkami" a efektně skóroval. V 81. minutě přišla opět tutovka Pfeifera, který šel sám na gólmana, ale tentokrát ho jen nastřelil a nechal vyniknout. V 85. minutě se zrodila největší šance hostů druhé půle. Mencl rozehrál trestný kop kolem desenské zdi, na který si naběhl Vítek. Naštěstí výborně zareagoval vyběhnutím proti němu Doubek a srazil střelu na roh.

A pak, o minutu později, přišla červená karta pro hosty, a to za sražení Pfeifera. V 87. minutě Pfeifer přešel z pravé strany přes tři hráče soupeře a jeho střelu doklepl do sítě Špaček.

Sestava Desná: Doubek, Kulhánek, Čermák, Skrutek, Kovář, Kopal, Kořínek, Sekanina, Pfeifer, Špaček, Pivnička.

Střídání: 77. Ngueyn Khac viet (Pivnička), 87. Kumbera (Špaček). 89. Preisler (Kopal). Rozhodčí: Čurda. Góly: 3 Špaček - Malý.