RÁDI SE SEM VRACEJÍ

Turnaj má mezi mládežnickým jedenáctkami v republice dobré jméno a do Jablonce se účastníci každoročně rádi vracejí. Proto ani letos nechyběly například týmy z Hradce Králové, Liberce, Mostu nebo Teplic. „Letos přijel i velmi silný soupeř a kvalitní účastník ze Srbska, který si přivezl výběr těch nejlepších hráčů jedné z fotbalových oblastí. A ti také turnaj v kategorii U13 s přehledem vyhráli,“ informoval o průběhu turnaje za pořadatele Josef Mička.

POVAHA TO PROZRADÍ

Vysvětlil, že byl mezi našimi a srbskými malými fotbalisty viděl rozdíl především v taktice a v síle. „Je to také v kreativitě a povaze jižanských týmů. Škoda, že nepřijela mužstva z Německa, která by turnaj také obohatila. V těchto dnech ale mají prázdniny, tak mají trenéři těžké je dát dohromady,“ uvedl Josef Mička. A jak si vedli domácí? „Kategorie U13 se trochu ztrácela. Zpočátku zbytečně prohrála s Ústím a pak to musela dohánět. „O jeden gól nedosáhli kluci na výsledek a stálo je to postup. A v kategorii U15 jsem také čekal, že jejich výkony budou lepší. Ale měli nějaké zraněné a chybějící hráče…,“ okomentoval výkony nadějí FK Jablonec Josef Mička.

BUDE FOTBALOVÁ ŠKOLA

I Jablonečtí si užívají teď prázdnin a trénují individuálně podle plánu. Ale turnaj si nenechali ujít. Od 14. srpna budou začínat už i ti úplně nejmenší a odstartují svoji sportovní dráhu na Letní fotbalové škole. Ta zahrnuje dva týdenní turnusy. „Máme kolem padesáti zájemců. Konat se budou na fotbalovém hřišti ve Mšeně,“ uvedl Josef Miška a poděkoval všem, kteří pomohli zorganizovat a zajistit hladký průběh letošních dvou turnajů.

Výsledky v kategorii U15:1. FC Slovan Liberec, 2. FC Hradec Králové, 3. FK Pardubice.
Nejlepší hráč: Jan Vacek (FK Teplice). Nejlepší brankář: Tadeáš Hampl (FC Slovan Liberec), nejlepší střelec: Jakub Semerák, FC Hradec Králové
Výsledky v kategorii U13:1. The Republic of Srpska, 2. FC Slovan Liberec, 3. FK Teplice.
Nejlepší hráč: Andrej Pivaš, (The Republic of Srpska) Nejlepší brankář: Pavel Pichrt (FK Teplice). Nejlepší střelec Viktor (FC Slovan Liberec). Jablonečtí U13 šestí, U15 osmí.