Tým Desné doma opět vyhrál a usadil se na nejvyšší příčce tabulky I. A

o vybojované výhře na domácím hřišti zabrali opět desenští fotbalisté nejvyšší příčku tabulky I. A třídy.

9.10.2017

Pfeifer Michal, "starý Deseňák", opora mužstva na hřišti i mimo něj.Foto: Deník / Březinová Dagmar

Desná – Hejnice 2:1 (0:0)

„Utkání nás nezastihlo v optimální pohodě. V prvním poločase měli hosté více ze hry, z mnoha šancí však branku nevstřelili, což nám umožnilo v druhé půli zlepšit hru a otočit výsledek utkání v náš prospěch,“ okomentoval další zápas desenského mužstva vedoucí týmu Petr Kopal.

PRVNÍ GÓL DALI HOSTÉ

Přestože ani ve druhé půli domácí nepodali nejlepší výkon a hosté šli do vedení, díky nasazení Desné a bojovnosti začali domácí soupeře přehrávat. A taky díky síle ze standardek výsledek Desná otočila. Hosté závěr utkání nezvládli. „Díky frustraci se uchýlili k mnoha zákrokům za hranou a doplatili na to dvojím vyloučením v poslední desetiminutovce utkání,“ dodal k průběhu Petr Kopal.

Ve 14. minutě se D. Neumann ocitl sám v desenském velkém vápně, ale Doubek jeho střelu lapil. Za sedm minut si na rohový kop Pfeifera naskočil P. Kořínek, ale hlavička mířila nad branku hostí. A ve 23. minutě se před Doubka dostal Koťátko. Míč měl na dlouhou nohu a desenský gólman ho sebral.

Pak Mejsnarovu střelu z dvaceti metrů vyrazil gólman hostí na roh. Na konci prvního poločasu se do největší šance dostal hostující Dressler. „Nepochopitelně lehce prošel středem hřiště a dostal se sám před našeho gólmana Doubka, který mu skvělým zákrokem skórovat nedovolil,“ uvedl vedoucí mužstva.

BYLA TO NEDŮSLEDNOST

V 52. minutě dal soupeř první gól a upravil stav utkání na 0 : 1. „Opět to byla nedůslednost v naší hře středových hráčů. Ke střele se dostal opět Dressler a tentokrát přesnou ranou skóroval. V 59. minutě se V. Kořínek uvolnil přes dva hráče, jeho střelu na zadní tyč vyrazil gólman na roh. Za minutu na to si na rozehraný roh naskočil P. Kořínek, ale brankář opět vyrazil hlavičkou balón na roh.

ŠANCÍ STÁLE PŘIBÝVALO

V 61. minutě, po rozehrání trestného kopu Pfeiferem, trefil P. Kořínek tentokrát břevno. O šest minut později střela hostujícího Koťátka za pětadvacet metrů mířila nad. A pak v 69. minutě se dostali do šance V. Kořínek s Pfeiferem. „Ale možnost ke střele propásli. A za dalších šest minut jsme upravili na vyrovnaný stav, když jsme dali na 1:1. Na Pfeiferův roh si naběhl V. Kořínek a hlavou nedal gólmanovi šanci.

BRÁCHOVÉ TO DOLADILI

„V 79. minutě se nám ještě podařilo upravit výsledek na 2:1. „Opět se po rohu Pfeifera dostal k hlavičce tentokrát P. Kořínek. A do sítě dorážel V. Kořínek,“ popsal okamžik Petr Kopal.

Sestava Desná: Doubek, Šindelář, Nguyen Khac Viet, P. Kořínek, Ježek, Kopal, Sekanina, Mejsnar, Kovář, Pivnička, V. Kořínek.
Střídání: 12. Pfeifer (Sekanina), 56. Karel Jakub (Pivnička), 83. Mladonický )
Rozhodči: Vrtal, Mařatka Dytrt. ŽK 0:3, ČK 0:2 (81. a 85.). Diváků: 100.

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Klub Na Rampě.

Na Rampě zazní jazz, rock i soul

Projekt nového koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun, na kterém pracovalo několik let vedení města, se stavět nebude. Rozhodlo o tom místní referendum. Foto: vizualizace
8

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

Jablonecko a Semilsko - Jaký bude následující týden a další víkend? Tady je naše tradiční nabídka akcí na několik dní dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu zařadíme (plakáty neposílejte).

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřou dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech budou moci plnoletí občané ČR opět volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Na Proseči se hraje o 15 000 dolarů, jablonecké čeká postup do extraligy

Jablonec n. N. – V pondělí 23. října startuje na prosečských tenisových kurtech první halový turnaj zimního seriálu Českého tenisového svazu, Czech Indoor Futures.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.