Hosté z Olomouce již o nic nehrají, navíc v týdnu šéfové Sigmy dali trenérovi Martinu Pulpitovi rozhodnutí, že v hanácké metropoli v létě končí. To vše kromě slušného výkonu domácích hovořilo do výsledku. V Olomouci zavládlo rozčarování, hráči dostali třísettisícovou pokutu.
No nevím, jejich výkon mi sice připadal v některých fázích takový bezstarostný, ale pokud někdo vidí problém v tom, že tým nezaleze do vápna a sází na dva tři brejky za zápas, no tak takto samozřejmě Olomouc nehrála. Zato i díky ní viděli diváci fotbal, na který se dalo dívat. Tak nevím, jak si někteří mužové českého fotbalu představují, jak ten fotbal má vůbec vypadat.

Mladíci rozhodli o třech bodech
Zápas rozhodli jablonečtí mladíci. Valenta konečně proměnil snad svoji desátou jarní šanci, byť se štěstím, v branku, která by mu rozhodně zřejmě trochu rozhozenou fotbalovou osobnost měla srovnat. A Necid? Když odešel ze hřiště, tak jsme viděli, že prostě, aby byl tým nebezpečný, tak takový typ hráče v sestavě nutně potřebuje. Jeho dvě pumelice byly nevídané a Drobisz měl kliku, že stál tam, kam směřoval míč. A jeho gól? To se vidí tak ve Španělsku. Kvůli takovým akcím tam chodí tisíce na fotbal. Pokud některý tým takový fotbal nehraje, sesype se na něj sžíravá kritika a divák profituje.

Olomouc Špita moc neprověřila
Hosté si vypracovali jedinou šanci, ale tu zlikvidoval skvěle Špit. Hosté se snažili hrát více kombinační fotbal až do šancí, kam je však domácí nepustili. Nenakopávali tolik vzpomínanou paličkiádou, tak měl Michal pré, na čáře je vynikající. To každý ví.

Eliáš roste zápas od zápasu
Výborně hráli opět stopeři Homola s Huberem, v záloze se rozjíždí Valenta a v útoku hrál prim Necid. Nakonec si nechám Eliáše. Nehraje post a v roli, která je pro obdiv diváků, odvádí hodně černé práce a roste zápas od zápasu. „Eli“ začíná dokazovat, že i ta černá práce se dá zvládnout s fotbalovou elegancí.

Béčko už zase hraje daleko
K nelibosti příznivců se béčko prezentovalo opět v Českém Dubu. A bylo nás tam z Jablonce asi sedm. Je to krásný areál, ale jablonecký fotbal se má hrát v Jablonci. Zakrátko končí liga. Béčko by klidně mohlo hrát na Střelnici a výmluvy fotbalového vedení mohou mít svoji logiku, ovšem diváka to nepřesvědčí.

Haurdič má hrát tam, kde to umí
V Dubu béčko hodně bojující Kolín s mírnou podporou sudího nakonec zlikvidovalo třemi góly. Na hřišti hráli prim tentokrát kromě pevné obrany na čele s Hrotkem i na hrotu hrající Nulíček, zatímco mladí cizinci tentokrát tolik vidět nebyli.
Mešanovič míče, které potřebuje, nedostával. Byl velmi často tam, kde právě míč být nemohl a jeho souputník Haurdič u levé postranní lajny také nebyl ve své kůži. Jeho místo je zřejmě jinde.
A jestli jablonecký fotbal hledá po Čížkovi či Huškovi konečně dalšího špílmachra, tak v Haurdičovi nepochybně roste.
Kdy doroste, to záleží na něm, ale nejen na něm, pro svoji roli by se měl připravovat na postu, pro který má lepší předpoklady.

Autor komentáře Jaroslav Hrabák