Co jste říkal zápasu?
Líbilo se mi to. Myslím si, že jsme už dlouho tady neviděli takhle rychlý zápas. Utkání se přelévalo ze strany na stranu, bylo tam i dost šancí a je škoda, že ještě nepadl nějaký ten gól.

Nečekal jste od obou mužstev něco takového?
Budu upřímný, čekal. Navíc hosté dali brzy pěkný gól a našim hráčům nic jiného nezbývalo než se snažit vyrovnat. To se nakonec podařilo a potom se střídaly útoky na obou stranách. Opravdu se mi to líbilo. Byly tam střely na bránu, šance, nasazení, opravdu všechno.

Říkáte, že Boleslav dala pěkný vedoucí gól, ale bylo vidět, že jim to obrana umožnila, když na vápně zapomněla na zcela volného Řezníčka.
To máte pravdu. Není možné, aby naši tři obránci nechali mezi sebou zcela volného hráče. Zdá se mi, že prostředkem dostáváme v poslední době dost gólů. Vůbec celá obrana byla hodně roztažená a hosté toho využili.

Obě branky byly dost laciné. I ta naše.
Je to tak, ale i takové góly padají. Je dobře, že Pekhart vystřelil, protože balon byl hodně kluzký a takovéhle střely jsou pro gólmana hodně nebezpečné. Navíc se mi zdálo, že ji boleslavský brankář i trochu podcenil. Ale pak to napravil při výborné střele Jablonského, kterou jsem už viděl v brance.

To máte pravdu, jeho střela byla opravdu pěkná a zasloužila skončit v brance.
Navíc pohotová. Míč se odrazil k němu a asi z dvaceti pěti metrů nádherně vystřelil. Jablonský byl vůbec aktivní. Měl tam ještě jednu pěknou střelu a asi dvě přihrávky do dobré šance. Roste ve výborného hráče. Jeden z mála chce hrát fotbal, neustále se nabízí, jde dopředu, nebojí se.

V druhé půli se mi zdálo, že hráči místo kombinace balony spíše nakopávali na útočníky, kteří s dlouhým Rolkem vybojovali velké množství hlavičkových soubojů.
Zdálo se mi, jakoby nikdo nechtěl udělat ve středu pole zbytečnou chybu a ke konci zřejmě obě mužstva byla spokojena s bodem. Ve druhé půli tam ještě nějaké šance byly, ale zdálo se mi, že obě mužstva hrají na jistotu. Na druhé straně to naši hráči měli opravdu těžké. Boleslavská obrana tam stála pořád ve čtyřech a dopředu z nich nikdo nešel. To je pak těžké.

Na hřiště přišel Haurdić a naši hru určitě oživil.
Souhlasím. Dal tam dva centry a mohly z toho být dva góly. Byl čerstvý a naši ho měli ještě víc využívat.

Co jste říkal hře útočné dvojice Jablonce?
Po celý zápas byla hodně silná. Na Pekhartovi je vidět, že se mu v poslední době daří a jeho sebevědomí jde rychle nahoru. Hlavně ať se nezraní a aby mu to vydrželo. A Lafata? To je známý boreček, dříč, jen na ty góly má smůlu.

Myslíte si, že Pekharta po jeho dobrých výkonech uvidíme v jabloneckém dresu i na jaře?

Těžká otázka… Na jedné straně je jasné, že klub potřebuje peníze, na druhé straně bych si jako fanoušek přál, aby tady zůstal do léta a potom se uvidí. Zatím dal devět gólů, na konci jich může mít třeba osmnáct, dvacet a jeho cena roste.

Takže se vám utkání líbilo?
Určitě. Sice jsme ztratili dva body, ale jinak to byl příjemný večer. Jen těch diváků mohlo přijít víc.