Mužstvo Velkých Hamrů sehrálo poslední přátelské utkání v přípravě, které mělo posloužit jako generálka na jarní část Krajského přeboru.

"Jako soupeře jsme si vybrali účastníka 1.A třídy FK Lomnici nad Popelkou. Do utkání jsme vyslali sestavu, která by se měla podobat té, která nastoupí k prvnímu jarnímu kolu. Bohužel nám chyběli zranění Žitka a Mihálik, kteří si o příležitost v základní jedenáctce říkali dobrými výkony v přípravě. Z pracovních důvodů scházel Šedý," uvedl vedoucí týmu Rudolf Říha.
V utkání se Hamrům herně příliš nepovedlo. S papírově slabšími soupeři se někdy trápí a tzv. hra do plných dělá Hamrovským stále problémy. "Na podzim jsme také přišli o body se soupeři, kteří sází na obranu a rychlé brejky," dodal vedoucí mužstva.

Domácí se v 15. minutě ujali vedení po samostatném úniku. Hamry  srovnaly po minutě hry Rudolfem, kterému asistoval Linka. 

V 60. minutě obral o míč domácího obránce Kováčik a přízemní střelou strhl vedení na naší stranu. O chvíli později si zopakovali spolupráci s prvního poločasu Rudolf s Linkou a prvně jmenovaný zvýšil na 3:1. Především Linka s Rudolfem brali ve chvílích, kdy se Hamrům nedařilo, zodpovědnost na sebe a utkání rozhodli. V 70. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop pro domácí, a to po faulu Kobachidzeho na domácího útočníka. Naštěstí ale exekutor pokutový kop vysoko přestřelil.

"Příští týden nás čeká v poháru podobný soupeř a to SK Jilemnice. Věříme, že nepřipustíme žádné překvapení a potvrdíme roli favorita," plánuje utkání Rudolf Říha.

 Branky: 16. Rudolf, 60. Kováčik, 61. Rudolf

Sestava: Kobachidze, Barcuch (46´ Bistiak), Macháček, Šidlo (46´ Dědek), Dorničák, Kováčik, Linka, Vencbauer, Soukup, Rudolf, Hlubuček (46´Štětkář D.)