Jaroslav Hrabák

Tradiční předsezonní tiskovka byla takovým úvodem před podzimní části ligy, která se letos jmenuje podle hlavního partnera HET. V Jablonci proběhla, po fotbalové stránce, poměrně v klidu, příprava se povedla a není divu, že se klub na další ročník ligy těší.

Kádr má trenér Klucký obsazený slušně, byť uvidíme, jak se Střelnice popere s odchody takových opor, jakými byli Vít Beneš (Vasas Budapest) nebo poslední odchod Martin Pospíšil (Jagielonia Bialystok). Petr Jiráček po ukončení hostování skončil nakonec ve Zlíně, ale dres svlékli i Adam Zrelák, Petr Rys, Matěj Končal. David Lischka bude hostovat v Karviné.

Na přestup přišel do Jablonce zatím jediný borec – Nikola Jankovič z NK Krško, z hostování se vrátil Martin Kouřil, z hostování v Opavě přišel Jakub Janetzký, z Vlašimi bude hostovat Adam Kučera a nejnověji i Tomáš Holeš z Hradce Králové.  Na dva ofenzivní borečky ještě Klucký čeká ….

Cíl je jasný: celá republika očekává, že Slávie, Sparta a snad i Plzeň budou hrát „svoji ligu“, ale ono to tak být nemusí. A právě Jablonec, podle trenérových slov, by rád, kdyby z pozic v popředí tabulky čeřil vodu. Ale to určitě bude chtít i Mladá Boleslav, Liberec, Teplice či Zlín.

Liga bude snad nejzajímavější v české historii, určitě to vše slibuje. Postoupily dva celky s velkou tradicí – Baník Ostrava či Sigma Olomouc, v české lize budou kopat zvučná zahraniční jména v dresech Slávie a Sparty, prostě to bude fotbalová mela a jen tak dobře!

Vše to začíná už tuto sobotu 29. července. Jablonec se představí na Slovácku. Ale pro jabloneckého fandu začne liga bonbónkem v neděli 6. srpna, kdy přijede Vrbova Plzeň! Tak ať se daří!