Jablonec n. N. – Prvoligoví fotbalisté FK Jablonec obléknou nový domácí zápasový dres pro sezónu 2016/17. Celozelený dres Nike je v mnoha směrech unikátní a přináší několik průlomových prvků.
„V zápase proti Evertonu jsme se symbolicky rozloučili se zelenobílými dresy a po dvou letech dochází k obměně zápasových trikotů ligového mužstva. V sobotní generálce proti Písku svěřenci trenéra Frťaly vyběhnou na Střelnici poprvé v nových dresech," informoval tiskový mluvčí Štěpán Hanuš.
NECHYBÍ HESLO KLUBU
A změna to nebude jen symbolická. Na dresu zaujme třeba klubový slogan, který hráči i fanoušci ponesou na zádech pod krkem, a to: „Za Jablonec. V první linii." Ten používá klub ve svých kampaních už dvě sezóny. Nyní si ho přivlastnila i kabina a samotní hráči. Slogan se zatím nikde na výstroji neobjevil. „Je to pěkný a jsou to symboly, které alespoň z mého pohledu do fotbalu patří. Doufám, že nám i tohle pomůže," řekl za jablonecký tým jeho kapitán Tomáš Hübschman.
TOP STŘELCI SE LÍBÍ
Nový dres si chválil i útočník Stanislav Tecl. „Myslím si, že se dresy povedly a snad budou vítězné. Mám rád jednoduchý design. Nemám rád žádnou divočinu a opravdu se mi moc líbí," pochvaluje si nový prvek v kabině nejlepší střelec Jablonce minulé sezóny.
MÁ LEPŠÍ VENTILACI
Nový dres přináší několik zajímavých technologických prvků. Například je z materiálu, který výborně odvádí pot, pokožka zůstává suchá a při propocení, díky této technologii, je dres při zvolnění opět za chvíli suchý. Zadní strana je ze síťovaného materiálu zajištující lepší ventilaci. (db/fkjbc)