Slušná návštěva na neutrálním poli v Mladé Boleslavi vytvořila báječnou atmosféru. Favoritem byla Slavia, zvláště, když Trpišovský proti Plzni zřejmě našel tu momentálně pravou sestavu i styl. Nebudu asi daleko od pravdy, ale červenobílí pojali finále skutečně evropsky, tudíž s nasazením, množstvím soubojů, vysokým presinkem a nesmiřitelnou tvrdostí v osobních soubojích. A to viditelně Radovým hochům moc nevonělo.

Petr Rada.
Byli jsme zbytečně ustrašení, hodnotí finále MOL CUPU trenér Petr Rada

Přesto naděje žila, ovšem vítězství nad tak těžkým soupeřem předpokládá několik základních nutností: když už se dostanu do šance, tak ji proměním. Masopust propadl. V obraně se musím vyvarovat hrubých chyb, a to se nestalo. Hanousek centrujícího Frydrycha spíše jenom odstínoval, míč dostal Zmrhal, přihrávka prošla celým vápnem až k volnému Teclovi. Gól! Po vyrovnaní po Trávníkově rohu (Pernica) další minela po rohu Stocha, situaci vypustil nejdříve Hrubý a ani Hanousek Tecla neodstavil. A byl to další gól!

Trenér Rada střídal, ale jediný Jovovič vnesl do hry potřebnou dravost, ale nic se neurodilo. V nastavení nezvládl Hrubý souboj se Škodou a odražený míč trefil Stoch mistrovsky – 3:1. Prostě s takovou produkcí se nedá na pohárový triumf pomýšlet. Ruku na srdce, Slávia byla lepší, Jablonec moc do hry nepouštěla, víc se soubojovalo než hrál fotbal, na nic nebyl čas, prostě typická fotbalová mela, když se hraje o hodně.

Jablonec porazil Zlín
Ve finále MOL Cupu čeká na Jablonec Slavie

Je to škoda, ale porážku musíme v Jablonci přijmout a unést. Byla zasloužená a odpovídala tomu, co Radův soubor na place předvedl. Mimochodem, podobný způsob hry se po Plzni od slávistů čekal. Trenér Rada neměl k dispozici Vojtu Kubistu a to byla rána, jeho centimetry i způsob hry by určitě na slávisty platil a jak zápas ukázal, tak hra bez Jovoviče i z Doležala udělala hlavně v první půli takový kůl v plotě, protože jeho podpora byla veškerá slabá.

Masopust střídal lepší okamžiky s horšími a zleva Hanousek není útočník. A dát tak výborné obraně, jakou disponuje tým z Edenu, to se musí chodit před jeho bránu při útocích minimálně v pěti lidech, aby se urodilo, ale k tomu chyběla odvaha a možná i schopnosti. No nic, není nutné plakat na rozlitým mlékem, byť klubový prezident by určitě rád těch sedmdesát melounů viděl v jablonecké kase.

Jan Chramosta.
Mol cup: Chramostu dělí tři branky od rekordu Siegla

Ale kdo po podzimu vůbec čekal, že se Jablonec stane nejlepším mužstvem jara a bude mít dvě šance na evropský pohár. Ta jedna ještě zůstala, ale těch sedmdesát milionů by si tým mohl zajistit až po předkolech. A ty nejsou žádná legrace. Přesto je nutné o tu šanci bojovat, jablonecký fanda si to zaslouží.

Tak hlavy nahoru, jedeme dál !