S naprostou novinkou v rámci celé Evropy přišel jablonecký Hotel Břízky. Na krytých tenisových kurtech ve zdejším sportovním areálu leží od uplynulého víkendu zbrusu nový koberec od amerického výrobce.

Tento povrch je zatím v Evropě raritou a premiérově si ho na starém kontinentě vyzkoušejí právě v Jablonci. Hlavní výhodou nového koberce jsou jeho špičkové závodní parametry.

Vedení hotelu už proto jedná se zástupci tenisové federace o možném pořádání celostátních tenisových turnajů v Břízkách.

„Je to atraktivní povrch, slibujeme si od něj, že pomůže zvýšit návštěvnost a zároveň zlepší podmínky pro hru. Na to se váže i to, že bychom na zdejších kurtech rádi viděli celostátní turnaje v tenise. Koneckonců i z tohoto důvodu jsme se rozhodli investovat do nových koberců,“ konstatoval sportovní manažer Hotelu Břízky Jan Vorel.

Nový závodní homologovaný povrch, který už několik dní leží na třech kurtech v tenisové hale, vyšel celkem na tři miliony korun. V Jablonci se nachází jeho akviziční vzorek, zatím první v celé Evropě.

Kurty s novým povrchem už si vyzkoušeli návštěvníci hotelu a je zřejmě jen otázkou času, kdy se na ně postaví profesionálové.

Generálkou projdou zmodernizované kurty v prvním prosincovém týdnu, kdy bude sportovní areál v Břízkách hostit celostátní turnaj v raketonu. Jde o hru, jejíž součástí jsou čtyři raketové sporty včetně tenisu.