S jarním mladoboleslavským katem v sestavě Tomášem Čížkem, v neděli od 17 hodin nastoupí v Chance aréně FK BAUMIT Jablonec v regionálním fotbalovém derby proti týmu města automobilů FK Mladá Boleslav.

Jablonec se po výhře v Olomouci vrátil do čela ligové tabulky a své postavení by v domácím zápase rád udržel. „Utkání bude náročné a složité, ale chceme doma potvrdit dobré postavení v tabulce a musíme i proti Boleslavi doma podat dobrý výkon a vyhrát,“ sdělil před zítřejším utkáním jablonecký lodivod.

Boleslavi se v minulých zápasech nedařilo podle představ vedení a trenéra klubu a z poslední výhry se Boleslavští radovali naposledy 17. srpna, kdy porazili Příbram.

Od té doby získali pouhé dva body a v tabulce hodně klesli. „Já i fotbaloví prognostici jsme mysleli, že Boleslav bude šlapat na paty pražským velkoklubům. V poli hrají poměrně slušně, ale výsledky předsezónním ambicím ne zcela odpovídají, i proto chápeme, že v klubu je vyhlášena mobilizace a nakonec i v rozhovorech po minulém zápase se hráči i trenér netajili tím, že se v Jablonci mohou odrazit k lepším výsledkům,“ konstatoval Komňacký.

Jeho slova o odhodlání potvrzuje i hostující trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin ml. „Snažíme se hrát aktivní fotbal, bohužel, nevyšlo nám pár zápasů. Do každého jdeme se snahou vyhrát a stejně tomu bude i dnes Jablonci,“ řekl odhodlaně trenér Boleslavi Dušan Uhrin ml.

Jablonecký kouč musí v sestavě oželet dlouhodobě zraněného Klapku, a také reprezentanta do 20 let Jana Vošahlíka. Naopak může do své ofenzivy zařadit navrátivšího se Tomáše Čížka.

„Tomáš je typ, který mužstvo potřebuje. Je to dynamický a rychlostní hráč, jenž je schopný utéct, obejít soupeře a dávat branky,“ pronesl na adresu Čížka jablonecký trenér.

Jablonec tak bude spolu s Čížkem opět silnější. O jabloneckém týmu hovořil v superlativech také Uhrin: „Jablonec má dobře poskládaný tým, výborného trenéra. Nechci se pouštět do rozboru utkání. Zda bude atraktivní, ukáže zápas. My samozřejmě chceme naši nelichotivou sérii ukončit,“ slibuje Uhrin.