Radost z nového sportoviště trvala pět let. Pak se však přišlo na to, že Sokol měl zaplatit darovací daň, která se ale upomínkami a penále nakonec navýšila na 8,5 miliónů korun! To vypadalo na trpký konec, protože tolik peněz sehnat fotbalisté nemohli. Nakonec pomohlo Město Liberec a pohledávku uhradilo, za cenu převodu areálu na město.

„Od té doby areál patří městu a my jsme zde v nájmu,“ uvedl předseda Doubí Michal Venc.
Ale pak přišel další malér. Za více jak desetileté a dennodenní využívání se stal z umělé trávy doslova sešlapaný koberec typu Jekor, na kterém nakonec krajský fotbalový svaz zakázal hrát mistrovská utkání a funkcionáři Sokola Doubí museli shánět dotace. To se jim nakonec povedlo na třetí pokus, za pomoci příspěvku města a státní dotace z MŠMT a částečného příspěvku Sokola Doubí.

„Velké poděkování, patří i odboru dotací z magistrátu města Liberec, kde nám pomohli s realizací žádostí o dotaci na MŠMT. Rekonstrukce začala v červenci minulého roku a v říjnu nám bylo předáno hřiště k využívání. Při samotné realizaci se musela vyrovnat spodní vrstva hřiště, vyměnit dožitý koberec, proběhla výměna střídaček pro hráče a nakonec byl celý areál oplocen,“ popsal Venc.

„Nebylo to lehké období, poté, co nám zde zakázali hrát mistrovská utkání, i když trénovat jsme zde mohli. Museli jsme sehnat jinou hrací plochu pro sedm týmů. S tímto problémem nám pomohla Technická univerzita v Liberci, která nám hřiště v Harcově pronajímala,“ připomněl předseda Doubí.

Nová tráva je jedna z těch nejlepších, co je na trhu. Měla by mít životnost 12 až 15 let. „Máme atestaci až pro III. ligu mužů a I. ligu žen. Hned si ji oblíbil i prvoligový tým FC Slovan Liberec, který ji využíval v zimě k trénování a dokonce na ní odehrál i pohárové utkání s Viktorií Žižkov. Dále hřiště v zimním období využívá akademie Slovanu Liberec, ženský tým Slovanu Liberec, Ruprechtice, Vratislavice a Vesec,“ přiblížil Michal Venc.

Hřiště se využívá hlavně na fotbal, ve všední dny ji dopoledne využívá místní škola k hodinám tělocviku. Zároveň zde město před 2 roky vybudovalo i víceúčelové hřiště, na kterém se může hrát tenis, nohejbal, volejbal, fotbálek a jiné míčové sporty. Obě hřiště jsou určeny k celoročnímu provozu, protože disponují umělým osvětlením.

„Zároveň jsme vybudovali na zbývajícím prostoru vedle hřiště tréninkovou travnatou plochu o velikosti půlky fotbalového hřiště. Na nové umělce se musí každý rok provádět údržba dosypáním granulí a vysátí nečistot z plochy, což jsou nemalé výdaje pro klub. Zároveň se dvakrát týdně hřiště musí česat kartáčem, pro tento povrch určený. Nemalé náklady jsou i na úklid sněhu ze hřiště. Na tuto údržbu se snažíme vydělat z pronájmu hřiště,“ uzavírá doubský předseda.