V FK Jablonec myslí na budoucnost. Jablonecký klub patří dlouhodobě mezi nejkvalitnější fotbalová střediska mládeže v Čechách. V současné době se mládežnický úsek skládá z třinácti družstev od nejmladších věkových kategorií až po dorostence.

Předškoláky vítají

Nabízí nejen oddíly žákovské a dorostenecké, ale také předpřípravku a přípravku, které mohou navštěvovat už předškolní děti. Vedle pravidelných společných tréninků se pak nejmenší fotbalisté prezentují v průběhu roku na mnoha turnajích, které jsou velmi oblíbené. Jedním z nich byl, vedle řady dalších, letos také již tradiční North Cup Micro.

O turnaje je zájem

„V turnaji předpřípravek pro ročník 2008 a mladší se tentokrát u nás sešlo čtyřiadvacet týmů. Přijely opět děti z pražských oddílů, ale také až z Klášterce nad Ohří. Hrály i týmy z Desné a Mimoně, za FK Jablonec jsme postavili dvě mužstva ročníku 2008 a ještě hrála vybraná parta dětí ročníku 2009," vyjmenoval účastníky letošního ročníku Milan Kykal, sekretář mládeže a trenér nejmenších dětí.

Ve sportovním areálu ZŠ Mozartova se tedy již XVI. ročník turnaje Junior North Cup Micro povedl a potvrdil, že o fotbal je mezi dětmi zájem.

„V turnaji byly tradičně nejlepší pražské týmy, Slavie, Bohemka i Sparta. Nečekaně dobře si vedl Slovan Liberec a Mimoň. Naši kluci z FK Jablonec jsou určitě ale konkurence schopní a zdatně šlapou ostatním na paty. Turnaj vyhrála Slavie. Ta má výhodu v tom, že si své hráče vybírá z celé Prahy. Připraví si tak pro turnaj top výběr z nejšikovnějších dětí," uvedl k účastníkům Stanislav Bejda, šéftrenér přípravek.

Celý rok je nabitý

Fanouškům mládežnického fotbalu, kteří přišli nejmenším fandit ale neuniklo, že v týmech hrála velmi dobře také děvčata. Do patnáctiminutových soubojů nastupovala družstva ve složení čtyři hráči a brankář. Pořadatelé rozdělili čtyřiadvacet účastníků do čtyř skupin. „Jedinou kaňkou na průběhu bylo to, že bez omluvy nedorazili hráči Bydžova. Museli jsme na poslední chvíli změnit systém turnaje. Chtěli jsme samozřejmě dodržet rozdělení čtyřiadvaceti mužstev do čtyř skupin. Všechno se ale vyřešilo a turnaj opět proběhl bez zádrhelů," uvedl Milan Kykal.

Bohatá a zajímavá tréninková náplň čeká na děti v průběhu celého roku, a to pod vedením zkušených, profesionálních trenérů. Absolvují několik turnajů, v zimě se setkávají na halových. Bohatý na fotbalová setkání byl hlavně květen a červen. Jablonečtí nechyběli v okresních i krajských turnajích a to nejen doma, ale i na hřištích soupeřů.