Odehráli jste poslední domácí utkání letošního ročníku. Jak jste duel se Slavií viděl vy?

Tak snažili jsme se útočit, ale měli jsme pak vrátka v obraně. I když je to pro diváka dobré a atraktivní, tak pro nás moc ne. Hlavně když jsme šli do druhého poločasu, tak jsme si řekli, jak to budeme hrát, ale zase jsme se pak přizpůsobili hře Slavie. My jsem pak tím pádem těžili jen z brejků, které jsme moc nevyužili.

V jiných jarních zápasech byl doma Jablonec nebezpečný hodně už v samotném začátku, ale v poslední době tomu tak nebylo. Zápas se Slavií nebyl výjimkou a začátek zápasu asi nebyl podle vašich představ.

To nebylo. Nevím, čím to je, jestli to je tím, že máme třetí místo jisté a koncentrovanost není taková. Už mi to připadá takové volnější.

Do zápasu jste nastoupil místo zraněného Vošahlíka a před poločasem jste se prosadil gólově. Jak to tam celé vzniklo?

Karel Piták viděl pěknou ulici, tak mi to tam prostrčil a šel jsem sám na gólmana. Dobře jsem si tam naběhl, že mě neviděl za zády a včas mi Karel přihrál, aby to nebyl ofsajd a dával jsem to cíleně na přední tyč.

Nakonec se ukázalo, že to bylo docela důležité, protože Slavia tak musela v utkání dotahovat ztrátu, což se jí podařilo a zápas skončil remízou.

Tak alespoň ten bodík máme. I když nějaké průvany v obraně Slavie tam byly. Měl jsem tam nějakou střelu a pak jsem šel do vápna a dával jsem to pod sebe, ale Vaniak to chytil. Byly tam situace, které jsem měl vyřešit líp. Ale myslím si, že remíza je spravedlivá. Kdybychom vyhráli, tak by to asi nebylo úplně zasloužené.

Slavii navíc rozhodčí neuznali dva góly a hráči se ještě dožadovali penalty. Jak jste to viděl vy?

Tak ta první situace jak neplatil gól, tak tam byl faul. Pak to byl ofsajd, to kluci říkali, že to ofsajd byl. Ale pak tam byl ten zákrok ve vápně a to penalta bohužel byla.

Taky se mluví o tom, že byste mohl v Jablonci na pár let zůstat. Máte o tom nějaký přehled?

Jo jo, jedná se o přestupu. Mluvil jsem s panem Peltou a do konce sezony by to mělo být hotové nebo se mají nějak dohodnout. Bylo by to fajn být v Jablonci, takže bych tu chtěl určitě zůstat.

V čem by to bylo pro vás lepší, než být ve Spartě?


Pro moji budoucnost je to pro mě lepší tady než na Spartě. Tam bych nedostával tolik šancí jako tady. V Jablonci se hraje o přední příčky v lize a je to pro mě posun v kariéře.